Skaņu operators
Vizuālās saziņas līdzekļu māksla
Skaņu operators nodrošina pasākumu apskaņošanu, veic skaņas ierakstīšanu, sagatavoto audio materiālu (mūzikas, balss, skaņu efektu) atskaņošanu, veic elektroniskās aparatūras izvietošanu, strādā ar mikrofoniem, skaņas pastiprinātājiem, skaņu pultīm un skaņu ieraksta iekārtām, nosaka skaņu ieraksta iekārtu gatavību un atbilstību dotajam uzdevumam.
Mācību ilgums
4 gadi pēc 9. klases
Stipendija
līdz 150 eiro mēnesī
Dienesta viesnīca
3 minūšu attālumā no tehnikuma
Profesionālie moduļi
Programmas priekšrocības
Mācību procesam tiek nodrošināta nepieciešamā tehnika, pieejamas vairākas pilnībā aprīkotas, modernas foto un video studijas. Tiek nodrošināta pieeja visām nepieciešamajām datorprogrammām. Audzēkņiem pieejams modernākais filmēšanas paviljons Latvijā ar profesionālu skaņu izolāciju un gaismošanas/skaņu tehniku.
Studijas pēc absolvēšanas
Pēc tehnikuma absolvēšanas varēsi mācīties Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.
Absolvējot tehnikumu saņemsi diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.
Darba iespējas pēc absolvēšanas
Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu varēsi strādāt kultūras institūcijās (teātrī, kino, televīzijā), uzņēmumos, kas nodrošina un plāno dažādus gaismas mākslinieciskos risinājumus pasākumos, kino, televīzijā, teātrī un videofilmās.