Realizētās pedagogu un administrācijas aktivitātes ERASMUS+ KA121 VET projekta Nr. 2024-1-LV01-KA121-VET-000220391 un ERASMUS+ KA121 projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000132198 ietvaros.
Profesionālas pilnveides kursos “AI-ENHANCED ERASMUS+: Transforming Applications, Final reports and Project management”, kurus organizēja SMART TEACHERS PLAY MORE, laika periodā 16.03.2025.- 23.03.2025., Reikjavīkā, Islandē. Kursos piedalījās RMMT starptautisko projektu vadītāja AGNESE AUGSTKALNA, RMMT projektu vadītāja DACE FRĪDMANE un Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļas vadītāja KRISTĪNE UZBEKA.
Mācību programma bija intensīva un ietvēra gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Kursu laikā tika apskatītas dažādas Erasmus+ programmas iespējas, kā arī analizētas projektu izstrādes metodes un vērtēšanas kritēriji. Īpaša uzmanība tika pievērsta AI rīku pielietošanai. Dalībniekiem bija iespēja praktiski strādāt ar projektu idejām, izmantot digitālos rīkus un saņemt AI balstītu atgriezenisko saiti.
Papildus teorētiskajām nodarbībām tika organizētas vizītes izglītības iestādēs, lai iepazītos ar Islandes izglītības sistēmu un tās pieeju starptautiskajiem projektiem. Tāpat norisinājās pieredzes apmaiņas un tīklu veidošanas pasākumi, kuros dalībnieki dalījās ar labās prakses piemēriem un diskutēja par iespējamo sadarbību nākotnē.
Starptautiskā vide un dalībnieku daudzveidība veicināja plašāku skatījumu uz projektu vadību un deva iedvesmu turpmākai attīstībai. Iegūtās zināšanas un veiktā izpēte un darbs tiks ieviests ikdienas darba uzlabošanai un jauna projekta pieteikuma izveidei.
Agnese Augstkalna
Būtisks kursu ieguvums bija padziļināta izpratne par Erasmus+ KA1 un KA2 projektiem. Nodarbībās tika apskatīta stratēģiskā projektu plānošana, pieteikumu struktūra un atbilstošu finansēšanas programmu identificēšana, kas palīdzēja uzlabot vispārējās projektu vadības prasmes.
Studiju vizīte uz Islandes izglītības iestādēm deva iespēju iepazīt inovatīvas mācību metodes, digitālos mācību rīkus un starptautisko sadarbību izglītībā. Šī pieredze paplašināja redzesloku par to, kā digitalizācija un mākslīgais intelekts tiek integrēts izglītības sistēmā Islandē.
Kopumā mobilitātes aktivitāte uzlaboja AI lietpratību, projektu vadības prasmes un starptautiskās sadarbības stratēģijas, nodrošinot dalībniekus ar jauniem rīkiem un metodēm, lai uzlabotu turpmāko Erasmus+ projektu pieteikumu rakstīšanu un to īstenošanu.
Dace Frīdmane
Kursu laikā tika gūta izpratne par Erasmus+ projektu iespējām, to plānošanu un finansēšanas mehānismiem. Studiju vizīte Islandes izglītības iestādē deva iespēju iepazīt digitālos mācību rīkus un inovatīvas mācību metodes.
Papildus stiprinātas sadarbības un starpkultūru komunikācijas prasmes, veicinot jaunu Erasmus+ partnerību veidošanos. Kopumā šī pieredze uzlaboja AI lietpratību, projektu vadības prasmes un starptautiskās sadarbības iespējas, sniedzot praktiskus rīkus izmantotošanai turpmākajā ikdienas darbā.
Kristīne Uzbeka