Absolventu mobilitāte ERASMUS+ projekta ietvaros Spānijā

12345

 

 


 2018./19. mācību gadā uz savus 8 mēnešus garo mobilitāti Spānijas pilsētā Seviļā devās trīs RMMT absolventi: Niklāvs Rubenis(videooperātora specialitāte), Edgars Tomsons (videooperatora specialitāte) un Elvis Ekmanis (reklāmas dizaina specialitāte). Jaunieši piedalījās Erasmus+ KA116 projekta mobilitātē “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877, kuras laikā absolventi stažējās ar savu specialitāti saistītos uzņēmumos.

 

 Šī bija pirmā reize, kad RMMT absolventiem ir iespēja pavadīt savu ilgtermiņa mobilitāti Spānijā. Līdz šim uz Seviļu RMMT audzēkņi ir devušies mēneša garās mobilitātes. Spānijā mūsu absolventus uzņēma ilggadējs RMMT sadarbības partneris, organizācija “STEP”.

 

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

 

RMMT absolventi dalās savā pieredzē:

 

 Mana prakses norises vieta bija Spānijā, Sevilja. Valsts dienvidu apgabalā. Es strādāju mazā, bet ļoti profesionālā Kino uzņēmumā “Saint Deniss”. Es domāju un izveidoju grafiskus efektus titriem. Man bija maza pieredze šajā jomā, bet iedvesmas un tehnoloģiskā risinājuma bāze no skolas, man bija iegūta. Ar tās palīdzību es ātri iemācījos gan kā apieties ar “Adobe After effects” programmu, gan sāku brīvāk un plašāk izpausties savos darbos. Pateicoties brīvajai darba atmosfērai, es biju spējīgs laicīgi apgūt jaunas iemaņas un ātri pievienoties esošajai darba plūsmai. Protams, man bija arī dažas grūtības, valodas barjiera, daži uzdevumi, kas nebija tik vienkārši un bija gadījumi, kad nācās sākt darbu no sākuma. Es piedalījos pilnmetrāžas dokumentālās filmas uzņemšanā un montāžā. Dažādu komerciālu video klipu filmēšanā un montēšanā un veicu daudzas citas lietas, kuras ir saistītas ar audiovizuālo darbu veidošanu.

 

 Ārpus darba ievara, bija iespēja apceļot Spāniju. Bijām izbraukumā izstaigāt El Camino Del Rei. Brīvdabas taka, starp kalniem, kura bija ļoti skaista un bija interesanti vērot apkārtējo dabu un kā tā atšķiras, no Latvijas dabas skatiem. Kā arī apstaigājām visu Sevilju un apskatījām dažādus muzejus, baznīcas, parkus un citas ievērojamas vietas. Apmeklējām arī vairākus pilsētas svētkus un festivālus, kuri tajā laikā norisinājās. Šo visu padarīja vieglāku tas, ka mūsu dzīves vieta atradās pilsētas centrā, tieši vecpilsētā. Izmantojot pilsētas vietējo ERASMUS+ kluba piedāvājumus, ir iespēja aizbraukt uz teju jebkuru ievērojamo vietu Spānijā.

 

 

Niklāvs Rubenis

RMMT mediju nodaļas absolvents

 

 

 Šajā laikā, kas tika pavadīta Spānijā, kompānijā “Cyan Animatica” ieguvu lielu pieredzi, kuru varēšu izmantot savā profesionālajā darbā. Šajā laikā ne tikai pilnveidoju sevi video pēcapstrādē, bet arī iepazinos ar Spāņu kultūru un viņu dzīvesveidu, to kā tiek risinātas problēmas, kādas ir viņu dažādās tradīcijas un viņu ikdiena. Brīvdienās un pēc darba, apmeklējām dažādus kultūras pasākumus, gājām uz katedrālēm, un braucām uz jūru. Iepazinu vairākus kolēģus ar kuriem kontaktu uzturu regulāri un ar kuriem varu vērsties ar jautājumiem profesionālajā jomā.

 

Edgars Tomsons

RMMT mediju nodaļas absolvents

 

 

 Praktizējos mazā spāņu uzņēmumā ‘’Creamerito’’. Prakses laikā veicu daudz dažādus uzdevumus, sākot ar vizuālām reklāmām, vizuālo identitāti, logotipiem, mockupiem, mājaslapu izstrādi līdz pat beidzot ar video montāžām un failu apstrādi. Daudzi no maniem darbiem ir izmantoti spāņu mājaslapās. Praksē ieguvu daudz jaunu zināšanu un pilnveidoju arī iepriekš gūtās zināšanas. Uzņēmuma vidē iemācījos strādāt ar jauniem instrumentiem, materiāliem, kā arī kontaktēties ar svešiem cilvēkiem. Uzņēmuma jau iejutos pirmajos divos mēnešos, mācēju sastrādāties ar kolēģiem un citiem praktikantiem, gan no pašas Spānijas, gan Itālijas. Tā kā iepriekš jau biju ieguvis zināšanas skolā un praksē, tās man ļoti labi noderēja arī šajā uzņēmumā.

 

 Daudz sanāca staigāt pa pilsētu, apskatīt populārus apskates objektus, izbaudīt Spāņu kultūru un ikdienas dzīvi. Pabijām ar draugiem Caminito Del Rey, kur staigājām 2 km trasi pa klinšu aizām, kas bija ļoti interesanti, jo ko tādu dzīvē vēl nebiju darījis. Vienu dienu ar draugiem izdomājām izīrēt mašīnu un aizbraucām pie Atlantijas okeāna, mazā pilsētiņā Cadiz izbaudīt brīvdienas. Protams daudzko apskatījām pašmāju pilsētā- Seviļā, pabijām buļļu arēnā, bijām uz futbola matču un daudz citiem apskates objektiem. 

 

 Esmu ļoti priecīgs par šādu Erasmus+ mobilitātes projektu, kad ir iespēja dzīvot, mācīties un praktizēties citā valstī. Manuprāt ieguvu neizmirstamu pieredzi dzīvojot tur, ieguvu jaunus draugus, kas mani gaidaatpakaļ un vienozīmīgi ieteiktu to izmantot ikvienam, kam ir šāda iespēja.

 

Elvis Ekmanis

RMMT Vides dizaina nodaļas absolvents