RMMT absolventi atgriezušies no ERASMUS+ mobilitātes Itālijā

12345

 

 

 

 Trīs RMMT absolventi oktobrī, dažus mēnešus pēc RMMT absolvēšanas,  izmantoja iespēju un devās Erasmus+ KA116 projekta mobilitātē “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877. Jaunieši Santa Segliņa, Paula Betija Antenišķe un Andris Baltuško Latvijā atgriezās jūnija sakumā. Mobilitātes laiku katrs absolvents aizvadījā ar savu RMMT iegūto kvalifikāciju saistītā uzņēmumā.

 

 Santa strādāja kāzu kleitu salonā, Paula sevas prasmes un talantus realizēja modes uzņēmumā,bet Andris savas prasmes realizēja ar interjeru un produktu dizainu saistītā uzņēmumā. Itālijā par RMMT absolventiem rūpi uzņēmās ilggadējs RMMT sadarbības partneris/organizācija “TEMPO LIBERO”.

Šī mobilitāte tiek finansēta ar Eiropas Komisijas atbalstu.

 

RMMT absolventi dalās savā pieredzē:

 

 Te nu mēs esam atpakaļ uz māju augsnes, kaut gan tagad Latvijas zeme nav vienīgā vieta, kuru es sauktu par mājām. 8 mēneši, liekas, aizskrējuši nemanāmi un, kravājot mantas un pošoties mājupceļam es domāju, ka tik tikko vēl gatavojos un kārtoju zeķes Itālijai. Man nekad nelikās, ka 22 gadu vecumā, ar spīdošām acīm varēšu teikt, ka mans algotais darbs neliekas kā darbs, bet kā ļoti punktuāli atstrādāts hobijs. Darbā man tika dota pilnīga kreatīva brīvība darbā ar aksesuāru projektēšanu un izveidi, es varēju būt, gan asistents, gan stilists, gan fotogrāfs produktu fotosesijās un piedalīties jauno skatlogu veidošanā. Visvairāk gan silda visa tā uzticība un pilnīga paļaušanās, ko izjutu no savu kolēģu puses. 

 

 Bez darba mums apkārt griezās Itālija un tas ir diezgan pašpaskaidrojošs izteiciens. Es esmu pārāk gara un pārāk blonda, lai kāds jebkad mani noturētu par itālieti, taču tam ir savs šarms. Tā ir izcila iespēja uztvert dzīvus un elpojošus momentus mazliet bezkaislīgāk, tādējādi uzņemot 100% realitāti, nepušķotu un bez glazūras. Ar tādu skatu ir jauki ceļot, jo viss liekas kā brīnums. Marmors un simteņu gadu vecie arhitektūras masīvi, dzīvespriecīgie valodas treļļi, māksla. Itālija smaržo – tā smaržo pēc sviedriem – darba sviedriem un atpūtas sviedriem, dienvidu sutas un kalnu krasā vēja sviedriem, taču nekad pēc toksiskiem uztraukuma vai saspringuma sviedriem.

 

 Šis ERASMUS+ laiks vienmēr būs īpašs. Jo viss ir īpašs, ja uz to pareizi skatās. Tas ir tas, ko es praktizēju visvairāk Itālijas prakses laikā un ar šāda veida prāta stāvokli turpinu savu dzīvi, kas tagad liekas smaržīgāka.

 

Paula Betija Antenišķe

RMMT apģērbu dizaina specialitātes absolvente

 

 8 mēnešus esot Itālijā, man bija iespēja iepazīties ar kultūru, cilvēkiem, arhitektūru un šīs valsts vēsturi. Darbā, kurā es strādāju visu šo laiku, es piedalījos dažādu dizaina projektu īstenošanā. Tas man deva milzīgu pieredzi ne tikai dizaina jomā, bet arī dažādu datorprogrammu pētīšanā, kas noteikti noderēs man nākotnē.

 

 Dzīvošana kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm man palīdzēja saprast to, cik dažādi mēs esam. Ņemot vērā, ka mūsu ERASMUS+ brauciens uz Italiju ilga 8mēnešus, es paspēju iepazīties ar cilvēkiem no tādām valstīm  kā Spanija, Portugāle, Polija un Francija, tāpat arī no Itālijas. Ceļojumi pa Itāliju(galvenokārt valsts ziemeļiem) palīdzēja saprast šīs valsts vēsturi un deva loģiskus skaidrojumus senajai arhitektūrai, kas, savukārt, labāk palīdz saprast itāļu šodienas dizaina struktūru.

 

 Man patika apmeklēt muzejus, parkus, restorānus un daudzas citas vietas. Protams, šī brauciena laikā gadījās arī daži negatīvi un skumji brīži, bet tas ir pilnīgi normāli.

 

 Ja man būtu vēlreiz iespēja piedalīties šādā projektā, tad es to izmantotu vēlreiz uz visiem 100%, bet tad es gribētu doties uz citu valsti, jo nedrīkst apstāties pie jau sasniegtā. Esmu pateicīgs, ka man bija dotā šada iespēja un ka pateicoties ERASMUS+ esmu saņēmis lielu pieredzi.

 

Andris Baltuško

RMMT interjera dizaina specialitātes absolvents

 

 04.10.19., ielidojot Bergamo lidostā, kur mūs sagaidīja šoferis no uzņemošās organizācijas, es nezināju, ko sagaidīt. Nekad nebiju devusies viena prom no Latvijas uz tik ilgu laiku.  Es biju nobijusies, tanī pat laikā es biju arī patīkami satraukta, jo man pavērās jaunas, nebijušas iespējas iepazīt kultūru, pilnveidot sevi, galu galā pārvarēt bailes no nezināmā, izkāpjot no komforta zonas, kas mūs tikai ierobežo. Tagad esot mājās un atskatoties uz visu laika periodu tur, es izdzīvoju visu pat vairāk kā uz 110%. 

 

 Dzīvesvieta, esot Brešā, mainījās 2 reizes. Sākumā dzīvoju studentu viesnīcā, pēc mēneša pārcēlāmies uz dzīvokli, kas atradās 20 min no manas darba vietas. Sanāca, ka man bija pati labākā darba vieta, kurā jebkad savā mūžā esmu strādājusi, un es esmu strādājusi daudz kur.   Manas attiecības ar priekšnieci bija izcilas. Viņas angļu un mana itāļu valoda nebija laba, taču mēs sapratāmies perfekti. Viņa bija ne tikai lieliska priekšniece, bet teicams draugs. Es ar viņu pavadīju vairāk laika, kā ar sevi pašu. Daudzreiz darbā pavadīju divtik laika kā vajadzēja, jo es vienkārši dievināju to, ko daru. Šī darba vieta bija izcila izaugsmei. Es iemācījos daudz jauna un pilnveidoju jau iepriekšējās zināšanas. 

 

 Es daudz redzēju no pašas Itālijas. Saprotams, par finansējumu sūdzēties nevarēju, tāpēc centos to izmantot pēc iespējas labāk. Es daudz ceļoju, apskatīju daudz kultūrvēsturiskas vietas, iepazinu jaunus cilvēkus, kultūru, ēdienus. Biju Romā, Florencē, Dženovā, Venēcijā, Veronā, Gardā, Iseo un daudz citās vietās. Pārsvarā ceļoju kopā ar savu istabas biedreni, citreiz ar savu priekšnieci, draugiem un pat sporta centra treneriem (es nekaunīgi uzprasījos visiem visur līdzi).

 

 Esmu ļoti mainījusi savus uzskatus un attieksmi uz lietām, par ko man ir jāpateicas itāļiem, kuri neuztraucas par sīkumiem (sīkumi viņiem ir it viss). Esmu “uzsitusi savu latiņu” profesionālā ziņā. Mans CV tagad izskatās vēl labāk. Tagad varu droši teikt, ka man ir internacionāli draugi. Zinu, ka mani tur ļoti gaida atpakaļ. Šī pieredze bija kā dāvana, par kuru nekad nevarēs pateikties  pilnībā, jo tā būs ar mani visu manu atlikušo mūžu. 

 

Santa Segliņa

RMMT apģērbu dizaina specialitātes absolvente