RMMT absolventes par savu 8 mēnešus garo ERASMUS+ mobilitāti Ungārijā

12345

 

 


No 2018. gada oktobra līdz 2019. gada jūnijam savu ERASMUS+ mobilitāti Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā aizvadīja divas RMMT absolventes: Anna Annija Ambaine (Mediju mākslas nodaļa) un Lauma Lāsma Gruzniņa (Vides dizaina nodaļa).

 

Jaunietes savā mobilitātē devās Erasmus+ KA116 projekta “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877 ietvaros. Šī projekta ietvaros absolventēm bija iespēja pilnu astoņu mēnešu laikā praktizēties, vairāk vai mazāk, bet ar savu profesiju saistītās prakses vietās, kā arī iepazīties ar ungāru kultūru un doties ekskursijās.  Mūsu absolventes Ungārijā uzņēma RMMT ilggadējais sadarbības partneris, organizācija WEXEdU.

 

 Lauma Lāsma Gruzniņa(RMMT vides dizaina nodaļas absolvente) savu starptautisko mobilitāti pavadīja, sevi pilnveidojot uzņēmumā “REVERB’’ un veica dažādus ar interjeru dizainu saistītus uzdevumus. 

 Turpretī Anna Annija Ambaine (RMMT mediju nodaļas absolvente) savu profesionālo pilnveidi  kaldināja varākās prakses vietās: sākumā sevi izaicināja ar apģērbu dizainu saistītā uzņēmumā “Luan by Lucia Fashion house”, bet mobilitātes beigās praksi turpināja ar interjeru saistītā uzņēmumā.

 

Šis projekts tiek īstenots ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

 

Projekta dalībnieces dalās savā pieredzē:

 

 Astoņus mēnešus pavadīju pilsētā ar nosaukumu Budapešta – skaista pilsēta ar aktīvu kultūras dzīvi. Tā kā esmu cilvēks, kuram patīk aktīva kultūras dzīve un trauksmaina ikdiena, tad ātri adaptējos vidē un centos šo īso periodu izmantot uz visiem 100% un, protams, paceļot.

 

 Darbadienas pavadīju lieliskā uzņēmumā – Reverb - ar superlielisku kolektīvu, kurš man bija kas vairāk nekā vienkārši kolēģi, viņi man bija draugi un ģimene. Tā bija komanda, no kuras es daudz mācījos ne tikai profesijas jomā, bet arī komunikācijas ziņā un sadzīves jomā un, jāsaka godīgi, kolektīvs bija tik lielisks, ka pat dažas stundas pirms lidojuma, devos vēl pēdējo reizi atvadīties no sava kolektīva ar asarām acīs. 

 

 Mani darbā veicamie darbi bija saistīti ar grafisko dizainu, mārketingu un fotografēšanu, bet pēc iegūtās profesijās esmu Web dizainere, taču tas netraucēja man veikt uzdevumus kvalitatīvi un ar 100% atdevi, apgūt fotografēšanu, iegūt nelielu pieredzi mārketinga jomā, veidot dažādus grafiskā dizaina darbus un protams apgūt jaunas programmas - InDesign.

 

 Pēc piedāvātās iespējas turpināt strādāt Reverb, sapratu to, ka ir jābūt pārliecinātai par savām prasmēm, kas man pirms projekta trūka. Es sapratu, ka apgūtā profesijā tiešām ir mans lauciņš. Kā arī varu apstiprināt to, ka ir aplami teikt, ka skolā tev nemāca to, kas tev būs nepieciešams profesijā. Patiesībā viss ir atkarīgs no tevis paša. Viss ir atkarīgs no tā, cik ļoti tu no tā visa paņem sev, cik daudz tu uztver un vai tu proti izmantot sniegtās zināšanas.

 

 Erasmus+ laikā esmu ieguvusi, mācījusies daudz - iemācījusies būt pati par sevi, būt pašpārliecināta par savām prasmēm un kā arī daudz no sadzīves jomas jeb to, ka ne katrs cilvēks, ko tu dzīvē satiec, var būt tavs draugs. 

 

 Es esmu ļoti pateicīga gan skolai par šādu iespēju, gan Erasmus+, gan savam prakses uzņēmumam.

 

Lauma Lāsma Gruzniņa

RMMT WEB specialitātes absolvente

 

  Mans 8 mēnešu ceļojums Budapeštā, Ungārijā iesākās varbūt ne tik veiksmīgi kā gribētos, bet tas man ļāva iepazīt pašai sevi vēl labāk un iemācīja tikt galā ar problēmsituācijām. Pirmie mēneši bija izaicinājums, atrados darba vidē, kas nebija piemērota man. Atskatoties atpakaļ saprotu, ka jebkāda veida pieredze ir pieredze un šī drīzāk bija pieredze manai personībai.

 

  Pateicoties Ungārijas organizācijai, kas mūs uzņēma, man radās iespēja pēdējos mēnešus pierādīt sevi citā uzņēmumā.. Šajā jaunajā darba vietā jutos kā mājās, kolēģi bija atsaucīgi, visi runāja ļoti labā angļu valodā. Man tika doti uzdevumi, kas man pašai sagādāja prieku, kā piemēram, veidoju paternus paklājiem un tapetēm. Jutos novērtēta kolēģu acīs. Uzņēmums jau pēc pirmās darba nedēļas piedāvāja arī darbu pēc prakses beigām.

 

 Manuprāt, šī bija ļoti vērtīga pieredze, ne tikai profesionālajā jomā, bet arī garīgi, tika gūti daudz jauni iespaidi gan apceļojot Ungāriju, gan blakus valstis, iespēja apskatīt citas kultūras un mentalitātes, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un iziet no savas komforta zonas.

 

Anna Ambaine

RMMT interjera dizaina specialitātes absolvente