RMMT audzēkņu mobilitāte ERASMUS+ projektā Portugālē

12345

 

 

 

Laika posmā no 23.04.2019 - 24.05.2019. Trīs apģērbu dizaina specialitātes ceturtā kursa audzēknes: Egita Bite (TA-41), Viktorija Čapiņa(TA-41) un Agneta Kristiāna Šteina(TA-41) bija devušās savā Erasmus+ KA116 projekta mobilitātē “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877 uz Portugāles pilsētu Guimares. Jaunietes pirmo nedēļu pavadīja Tekstila un apģērbu dizaina nodaļas skolotāja Sabīne Oga.
  Meitenes savu mobilitāti un ārpusskolas praksi pavadīja katra savā, ar modes un apģērbu dizainu saistītā, uzņēmā. Atkarībā no prakses darbavietas, katrai RMMT audzēknei bija pielāgoti, veicamie prakses uzdevumi. Nedēļas nogalēs audzēknes varēja iepazīt Portugāles kultūru un doties izbraucienos tuvumā esošajai pilsētai Guimares.
  Pedagogs Sabīne Oga, nedēļas laikā, kas tika pavadīta Portugāle, iepazinās ar audzēkņu prakses vietām, tur plānotajiem uzdevumiem. Nedēļas laikā bija iespēja arī profesionāli pilnveidoties gan savstarpēji apmainoties profesionālajā pieredzē ar portugāļu kolēģiem, gan vācot ideju piezīmes no kultūrvēsturisku objektu aplūkošanas un izpētes.
  Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

 

Pašas audzēknes saviem vārdiem dalās savā pieredzē:


Pašas labākās atmiņas man ir piedzīvotas ar meitenēm dzīvojot kopā un apceļojot citas Portugāles pilsētas un ēdot viņu tradicionālos ēdienus, kā arī vēl daudz citas lietas.
Protams, savā prakses vietā es jutos uzņemta kā savā ģimenē. Ir lieliski sastrādāties ar cilvēkiem un papildināt savas zināšanas, uzkrāt pieredzi. Prakses vieta man bija apģērbu uzņēmuma ateljērā, tur es redzēju kā notiek biznesa vadīšana, šūšana, audumu piemeklēšana utt.
Ja vēlies studēt ārvalstīs: šī iespēja Tev dod jaunus izaicinājumus, palīdz būt patstāvīgam. Mēnesis palido ļoti ātri un es zinu, ka es noteikti atgriezīšos apciemot cilvēkus, kurus iepazinu, jo savstarpējus kontaktus taču ir tik viegli un patīkami veidot.


Agneta Šteina TA41Man bija dota iespēja doties praksē Portugālē, precīzāk, pilsētā Guimaraes, kas bija neaprakstāmi skaista pilsētiņa ar sev piemītošo arhitektūras un mazo ieliņu šarmu.
    Savas zināšanas nostiprināju prakses vietā, ateljē- Belona by Paula Costa. Šis bija mazs, taču smalki un gaumīgi iekārtots ateljē, kurā strādāju mēnesi. Ar prakses vadītāju sazinājāmies visos iespējamos veidos, lai saprastos: gan angļu valodā, gan portugāļu valodā, gan caur Google tulkotāju, kā arī centāmies saprasties ar zīmju un darbību valodu. Šī mēneša laikā ieguvu jaunas zināšanas, kas noteikti noderēs tālākā nākotnē. Prakses vadītāja, klienti un apkārtējie bija sirsnīgi un pretimnākoši, kas lika justies komfortabli pat neierastā darba vidē. Iemācījos īsā laika periodā pielāgoties citai dzīvesvietai, darba videi, kā arī sastrādāties ar jauniem darba kolēģiem.
    Ārpus darba dienu laikam paceļoju uz tuvākajām pilsētām kā- Porto un Brāgu. Aizceļoju uz okeāna pludmali un vakaros caur pastaigām iepazinu katru Guimaraes pilsētas ieliņu.


Viktorija Čapiņa TA41Mēnesis, ko pavadīju Portugālē paskrēja vēja spārniem. Tas bija caurcaurēm piepildīts ar sauli, smiekliem, 'Pasteis de nata' kūciņām un spilgtiem iespaidiem gan skatoties caur tūrista acīm, gan arī no profesionālās izaugsmes skatpunkta.
Saullēkti tika vēroti kalna pakājē, no kura varēja redzēt pilsētu mostamies, atgādinot skudru pūzni, kurš lēnām sāk ņirbēt ar dzīvību. Tika izstaigātas Porto mazām flīzītēm izrotātās ieliņas. Iepazīti cilvēki, kuri ar savu smaidu un vēlmi izrunāt visu dvēseli savā mēlē, lika justies kā tādā laimes ziepju burbulī.
Visa šī ERASMUS+ mobilitāte bija kā izgriezta no skaistām filmām, kas paliks atmiņās un fotorāmītī pie sienas.


Egita Bite TA41