RMMT audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte Dānijā, Viborgā

12345

 

   Uzreiz pēc lieldienām četras mediju mākslas nodaļas fotogrāfijas specialitātes audzēknes: Patrīcija Bērziņa MF-31, Renāte Ķēniņa MF-31, Una Kupruka MF-32, Samanata Ruņģevica MF-32, kopā ar diviem RMMT pedagogiem: Evu Saukāni un Reini Fjodorovu, devās  ERASMUS+ KA116 projekta mobilitātē “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877 uz Dānijas pilsētu Viborgu. Uz Dāniju RMMT pārstāvji mobilitātē devās pirmo reizi, jo fotogrāfijas skola Medieskolerne ir jauns RMMT projektu sadarbības partneris.


  Šī mobilitāte ilga no 22.04.2019.- 08.05.2019., tās laikā RMMT pārstāvji aktīvi darbojās Medieskolerne fotostudijās, mācījās no Dānijas skolas pedagogu un audzēkņu pieredzes, papildināja zināšanas un prasmes strādājot ar dažādām fotogrāfijas metodēm. Paralēli divu nedēļu apmācībām skolā, projekta dalībnieki iepazinās ar Dānijas fotogrāfijas kultūru, ņēma dalību Dānijas fotomēneša ietvaros, kā arī apmeklēja Viborgas tuvumā esošās lielākās pilsētas un mākslas pasākumus.
  Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

 


Projekta dalībnieki par savu pieredzi:


Piedaloties Erasmus+ projektā, es devos uz Dānijas skolu Media college Denmark, kura atrodas Viborgā. Skola ir salīdzinoši ar RMMT ir mazāka gan ar telpu, gan skolēnu skaitu, taču prasmju līmenis ir pat ļoti augsts. Skolēni ir ļoti motivēti un zinoši, kā arī skolotāji ir prasmīgi un pretimnākoši. Uz sienām ir apskatāmi dažādi skolēnu veiktie darbi, kuri patiesībā iedvesmo. Līdzīgi kā RMMT, skolēniem ir pieejama skolas tehnika un fotostudijas, taču Media college Denmark ir vairāk fotostudijas skaita ziņā.


Renāte Ķēniņa MF-31  Man Dānija vienmēr ir saistījusies ar mieru, pieklājīgiem cilvēkiem un skaistu dabu. Aizbraucot uz turieni par to pārliecinājos. Man ļoti patika pilsēta kurā apmetāmies: Viborga. Cilvēki bija atsaucīgi, vide bija sakopta.
Arī mācoties Dāņu Mediju koledžā ieguvu daudz ko. Praktizējos vairāk strādāt ar studijas gaismām, strādāt ar gaismām ārā, kā arī zīmēt ar gaismu bildi. Šādu pieredzi nekad neaizmirsīšu un apgūto izmantošu arī nākotnē.


Una Kupruka MF-32


  Mācoties 2 nedēļas Medieskolerne media college Denmark, atsvaidzināju savas zināšanas par āra gaismas ekspozīcijām ar zibspuldzi. Jaunu un interesantu iemācijos fotogrāfijas tehniku: light painting, kas man likās ļoti forša un interesanta. Skolas skolotāji bija ļoti jauki un komunikabli: gan jokus stāstīja, gan mācīja mūs, gan uzslavēja un protams arī ieteica to, kā būtu labāk strādāt.
 Iesaku braukt Erasmus+, jo tā ir kolosāla iespēja apskatīt valsti, un mācīties skolā kura, varbūt mazlietiņ atšķiras no mūsējās.


Samanta Ruņģevica MF32


  Erasmus+ bija lieliska iespēja iepazīt tuvāk pasniedzējus un kursabiedrus. Divu nedēļu laikā kopā iepazinām apkārtni, braucām pārgājienos, pildījām uzdevumus studijā ar gaismām, iepazināmies ar vietējiem un ieguvām neaizmirstamas atmiņas.


Patrīcija Bērziņa MF-31


  Mobilitātes laikā pavadījām četru jauniešu grupu uz mācībām Dānijas Mediju skolā. Šajā laikā jaunieši pilnveidoja savas zināšanas un prasmes, kā arī iemācījās jaunas un inovatīvas fotografēšanas tehnikas: zīmēšana ar gaismu, mākslīgā apgaismojuma pielietojums dienasgaismā. Kā arī jaunieši piedalījās vieslektora- amerikāņu fotogrāfa Eiba Freidliha trīs dienu meistarklase.
  Komandējuma laikā es pieskatīju jauniešus un risināju jautājumus, kas viņiem radās ceļojuma laikā. Atbalstīju jauniešus mācīšanās procesā, un palīdzēju komunicēt ar Dānijas pasniedzējiem.
  Pats arī guvu vērtīgu pieredzi. Piedaloties mācību procesā un komunicējot ar ārzemju kolēģiem, guvu izpratni par Dānijas fotogrāfijas izglītības uzbūvi un praktiskajiem aspektiem


Reinis Fjodorovs pedagogs