RMMT pārstāvji ERASMUS+ projekta ietvaros FOLIGNO, ITĀLIJĀ

1234

 

 

 

Gandrīz Vienlaicīgi ar RMMT audzēkņiem, kuri devās uz Ungāriju, savā mobilitātē uz Itālijas pilsētu Foligno devās 6 RMMT audzēkņi un divi pedagogi. Jaunieši Itālijā uzturējās laika posmā no 07.10.2018.- 07.11.2018., bet pedagogi līdzās jauniešiem pavadīja pirmo nedēļu.  Iespēja šādai mobilitātei rasta ar Eiropas fondu finansiālo atbalstu un ir daļa no ERASMUS+ KA116 projekta “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877.

Šī bija pirmā grupa no RMMT, kuri devās uz Itāliju pie RMMT jaunās partnerorganizācijas un sadarbības partnera Tempo Libero Soc. Coop. Soc. ONLUS. RMMT audzēkņi mobilitāti pavadīja savām specialitātēm atbilstošos uzņēmumos. Vides dizaina nodaļas reklāmas specialitāes audzēkne Līva Dreimane (VR-31) savu mobilitāti piedzīvoja uzņēmumā “Tipolitografia Recchioni Sergio”, bet viņas grupas biedre Estere Šmelte(VR-31) “Officina dei talenti”. Koka un metālapstrādes nodaļas izglītojamais Hugo Vilhelms Šulcs(KM-41)pilnveidājās uzņēmumos "Spoleto gioielli", bet Orests Bērtiņš (KM-41) savu ikdienu vadīja Foligno pilsētas Juvilieru darbnīcā. Apdares darbu specialitātes audzēknis Ģirts Nazarovs(KA-31) darba dienas pavadīja uzņēmumā“Lupparelli”, bet Aleksis Sovas(KA-31) “Pierrepi Edilizia”.
Pedagogi Ieva Avotiņa un Ligita Pārupiete pavadīja jauniešus no Rīgas līdz Itālijas vidienē esošajai lokācijas vietai- Foligno pilsētai. Pārbaudīja jauniešu dzīvesvietas un uzņēmumus, palīdzēja iejusties jaunajā vidē, kā arī organizēja mācību ekskursijas pa Itālijas kultūrvesturiskajiem apskates objektiem.

 

Projekta dalībnieki dalās savā pieredzē:


Strādāju uzņēmumā “Tipolitografia Recchioni Sergio”. Uzņēmumā veicu ļoti daudz un dažādus uzdevumus, kas ir saistīti ar printēšanu, failu sagatavošanu printēšanai, redzēju kā sagatavo gatavo produkciju, ko nodot klientiem. Tā kā darbi bija nepieciešami ātri, iemācījos ātri un kvalitatīvi pildīt uzdevumus ko man deva. Ieguvu zināšanas, ko es noteikti izmantošu tagad un nākotnē.
Mēnesi esot Itālijā, varēju izbaudīt vietējo cilvēku laipnību un runātīgumu, jo pat ar valodas barjeru, tas netraucēja vienam otru saprast. Mobilitātes laikā apskatīju Romu kopā ar RMMT pedagogiem, bija fantastiska iespēja apskatīt Kolizeju, Vatikānu un Panteonu, kur skolotājas stāstīja arī to vēsturi un māksliniecisko nozīmi.


Līva Dreimane VR-31


 
 Es strādāju Juvilieru veikalā, ģimenes uzņēmumā. Attīstiju savas prasmes juvilieru jomā un iemācijos dažādas jaunas tehnikas, kuras es  varēšu izmantot nākotnē.
Šis projekts man deva iespēju izbaudīt Itālijas dabas skatus, kultūru un slavenās picas. Tā kā man bija arī brīvais laiks, es paspēju pabūt vairākās pilsētās, kā piemēram : Spoleto, Assis, Perugia, un Trevi. Mani izbrīnija Itālijā tas, ka pie viņiem katrā trešajā  privātmājā aug olīves, hurma un granātāboli (Tikai olīves garšo citādāk kā pie mums, tās ir skābas un pēc to nogaršošanas paliek sausa mute).
Šī ir mana pirmā pieredze ārvalstīs un ir ļoti interesanti salīdzināt tautas, salīdzināt to rakstura īpašības. Mani izbrīnija un iepriecināja vienlaicīgi cilvēku pozitīvums un draudzīgums, jo jau otrajā dienā mēs sadraudzējāmies ar vietējo augļu tirgotāju, kurš piedāvāja novadīt ekskursiju pa pilsētu.

Orests Bērtiņš KM-41Prakses darba dienas man pagāja Itālijā, mazā pilsētiņā - Foligno, kur netālu no centra arī atradās mana darba vieta “Officina dei talenti” ,  tas ir reklāmas nozares uzņēmums, kurā šķietami tiek gatavots dizains jebkam. Es mēneša laikā paguvu, manuprāt, diez gan daudz :veidoju plakātus pasākumiem, vizītkartes, etiķetes, logo u.t.t.. viens no maniem logo, tagad ir juvelieru veikalam, kas pieder Cristana Mariani, kura bija arī mana priekšniece visu projekta laiku. Bija patiess prieks strādāt kopā ar tādiem cilvēkiem, kādi bija mani kolēģi - vienmēr atsaucīgi un gatavi palīdzēt.
Ja ir dota iespēja doties šādā projektā, tas noteikti ir jāizmanto, tas ir lieliski pavadīts laiks, daudz un labi iegūta pieredze, BET, lai arī cik lielisks, jautrs un interesants mēnesis tika pavadīts Itālijā, lai arī cik jauki tur ir cilvēki, un cik skaista ir to kultūra un valoda, lai arī cik garšīgs ir tas saldējums par diviem eirīšiem - tā sajūta pēc mēneša atgriežoties Latvijā ir fantastiska, saprotot to, ka viss ko vajag ir tepat - Latvijā, mājās.

Estere Šmelte VR-31Darbadienās strādāju kopā ar diviem itāļiem, kuri vadīja manu praksi  flīzēšanā. Katru darbadienas rītu tikos ar savu kolēģi Elidonu, kurš mani aizveda uz konkrētās dienas darba lokāciju. Darbs bija ļoti interesants un pamācošs. Iemācījos un uzlaboju vairākas manis izvēlētās profesijas zināšanas. Kā arī iemācījos mazu daļu Itāļu valodas, sakarā ar to, ka mani darba kolēģi nesaprata angļu valodu un ‘’google translate’’ izmantoja reti.
Rudens Itāļiem ir olīvu ražas sezona, tāpēc kopā ar Elidonu un viņa ģimeni sestdienās es arī palīdzēju ar ražas novākšanu.
Esmu pateicīgs par iespēju strādāt Itālija, par pieredzi kā arī par iepazītajiem cilvēkiem un gūtajām emocijām. Noteikti nenožēloju, ka piedalījos ERASMUS+ projektā un ja būtu iespēja – brauktu arī otrreiz.

Aleksis Sovas KA - 31Prakse, kuru guvu strādājot Italijā, bija fenomenāla, sastapos ar unikāliem uzdevumiem, draudzīgiem cilvēkiem un neredzētām tehnikām rotaslietu radīšanā. Projekta laikā strādāju par juveliera mācekli juvelieru darbnīcā "Spoleto gioielli" pilsētā Spoleto. Uzņēmumā strādāja septiņi darbinieki, ar kuriem paspēju sadraudzēties un uzturu kontaktus arī šodien, tai skaitā arī ar uzņēmuma vadītāju Enrico Morbidoni. Strādājot iemācijos daudzus jaunus paņēmienus kā apstrādāt zeltu, sudrabu un platīnu rotaslietu izgatavošanā. Iemācijos rīkoties ar citu tehniku, tai skaitā gravēšanas ierīci, mikroliešanas ierīci, apzeltīšanas un patinēšanas tehnikām.
Ja iespējams, es ieteiktu jebkuram RMMT audzēknim piedalīties šados projektos. Tas ir neaizmirstams piedzivojums, kuru neaizmirst! Mans lielākais ieguvums prakses periodā - es iepazinu profesionāļus, kuri pavēra man jaunus horizontus juvilierapstrādē.


Hugo Vilhelms Šulcs KM-41


Mums tika dota iespēja palikt īrētā dzīvoklī. Dzīvoklī bija trīs istabas, divas vannas istabas un viena kopējā istaba. Telpas tika aprīkotas ar visām pamata ērtībām.
Projekta laikā bija grūti brīži, kurus pārvarēt nācās, bet tas netraucēja man veikt savu darbu lai papildinātu savu pieredzi un zināšanas. Es ieteiktu arī citiem cilvēkiem doties uz Erasmus+ apmaiņas programmu, jo pieredze nenāk par ļaunu un uzzināsiet daudz ko jaunu, ko iepriekš nemācējāt vai nezinājāt.


Ģirts Nazarovs KA-31Mobilitātes laikā pavadījām skolēnus no Latvijas uz Itāliju. No Romas lidostas, pārsēžoties autobusā, pēc tam vilcienā, aizbraucām kopā uz Foliņjo pilsētu. Tikāmies ar uzņemošo organizāciju, pārbaudījām viņu dzīvesvietas un prakses vietas Foliņjo un Spoleto pilsētā. Konstatējām, ka prakšu vietās darbs ir piemērots, interesants un noderīgs profesionālai izaugsmei. Palīdzējām  skolēniem adaptēties jaunajā vidē. Veicām dažādas grupas saliedēšanas aktivitātes – kopīgas vakariņas, pastaigas, kultūrvēsturisku objektu apmeklēšanu, devāmies pārgājienā uz Trevi. Kopā ar skolēniem devāmies uz Romu, lai iepazītu pilsētu un tās kultūras vērtības – Kolizeju, Panteonu, Kapitolija kalnu, Vatikānu…
Kā pedagogs šīs mobilitātes laikā apmeklēju Foliņjo L'Istituto Professionale di Stato a Foligno un iepazinos ar tās mākslas programmām. Perudžā apmeklējām Umbrijas Nacionālo galeriju vēsturiskajā  Palazzo dei Priori ēkā, kur redzēju 13. līdz 18. gadsimta mākslas darbus un vēroju kā notiek gleznas restaurācija.
Projekts deva iespēju man papildināt savas profesionālās zināšanas, kas noderēs turpmākam darbam.


Ieva Avotiņa pedagogs