RMMT uzsācis realizēt ERASMUS+ KA1116 projektu „Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti

12345

 

 

 

Sākoties jaunajam mācību gadam, RMMT ir uzsācis Eiropas fondu finansētā ERASMUS+ KA1116 projekta „Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018-1-LV01-KA116-046877 realizāciju.
Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Projekta ietvaros paredzētas 34 RMMT audzēkņu, 6 RMMT absolventu un 10 RMMT pedagogu mobilitātes dažādās Eiropas valstīs. RMMT audzēkņiem un absolventiem būs iespēja doties praksēs uzņēmumos un projekta partnerskolās, RMMT pedagogi dosies pieredzes apmaiņā uz izglītības  iestādēm un prakses vietām uzņēmumos.

Kā pirmie, šī projekta ietvaros, savā mobilitātē uz Ungāriju devās 6 RMMT audzēkņi- Sintija Paulušenko, Alise Druseiko, Vitālijs Pavlovs, Ernests Ozoliņš, Juris Naumovs, Artjoms Logvinovs un 2 RMMT pedagogi: zīmēšanas pedagogs Biruta Stafecka un angļu valodas skolotāja Inese Prūse.  Ar visiem reizē uz savu sešus mēnešus ilgo mobilitāti Ungārijā devās arī divas tehnikuma absolventes: Lauma Lāsma Gruzniņa un Annija Anna Ambaine.

Sadarbībā ar partnerorganizāciju WEXEdU skolas audzēkņiem tika piedāvātas prakses vietas Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, kūrortpilsētā Szentendrē un pilsētā Pomaz.  Stila mēbeļu specialitātes audzēkņi savas iemaņas pilnveidoja Szabadtéri Néprajzi Muzejā, Apdares darbu speciālisti savas prasmes pilnveidoja pie jomas speciālista Norbert Spanisberger, bet mājas lapas specialitātes meitenes katra mēnesi pavadīja pie cita prakses vadītāja: Sintija Paulušenko uzņēmumā “Eclectic”, bet Alise Druseiko “Katron Galéria”.
RMMT pedagogi devās pieredzes apmaiņas vizītē Jelky Andras Lietišķās mākslas skolā, kā arī apmeklēja audzēkņu prakses vietas uzņēmumos un palīdzēja jauniešiem iejusties jaunajā vidē.


Audzēkņi par savu pieredzi:


Prakses vieta  man ar Artjomu bija pilsētiņā Pomaz, bet dažas dienas mēs braucām arī uz Budapeštu. Visu šo prakses laiku mēs flīzējām kāpņu telpas vecajām dzīvokļu mājām, taču pirms flīzēšanas mums arī bija jāsagatavo flīzēšanas virsma, tādējādi mums bija jārauj nost vecais linolejs un jāgruntē grīda. No profesionālā viedokļa, es uztrenēju savas prasmes un iemaņas flīzēšanā un flīžu griešanā.


Juris Naumovs KA-21


Mana pirmā prakse notika Ungārijā, kur varēju apgūt savu profesiju, esot citā vietā ārpus savas valsts Latvijas. Es apguvu jaunas zināšanas un arī ieguvu jaunas prasmes savā profesijā.
Labi sadraudzējos ar savu darba devēju, kurš mani mācīja un iepazīstināja ar viņa prasmi galdniecības specialitātes jomā. Mani apmierināja darba vide, kur visi darba kolēģi bija draudzīgi un spēja uzņemt savā kolektīvā jaunus cilvēkus- praktikantus. Pa šo mēnesi es iepazinu gan ungāru kultūru, gan arī pašus cilvēkus. Man patika, ka šie cilvēki, kuri dzīvo Ungārijā, ir draudzīgi un atsaucīgi. Brīvajā laikā biju aizbraucis uz Budapeštu apskatīt viņu uzceltās arhitektūras celtnes, biju kalnos, netālu no Szentendres, kur atrodas pils.


Ernests Ozoliņš KK-32

 


Doties uz citu valsti un gūt jaunu pieredzi manās acīs bija sava veida izaicinājums, taču šo lēmumu es noteikti nenožēloju. Kaut arī darba pieredzes ziņā es drīzāk pārbaudīju savas angļu valodas un darbam nepieciešamās prasmes, no šī projekta esmu ieguvusi ļoti daudz. Kā svarīgāko ieguvumu no šīs pieredzes vēlos izvirzīt jaunu pašpārliecību un neaizmirstamu pieredzi citā valstī.
Mani absolūti pārsteidza Ungārijas krāšņums! Budapešta ir liela pilsēta ar ļoti daudz vietām, kuras ir vērts apskatīt un savā ziņā tā nedaudz atgādina mūsu Rīgu, jo arī šai pilsētai cauri tek upe. Es uzskatu, ka ikvienam kam ir iespēja, noteikti būtu jāapmeklē viens no sešiem Budapeštas termālajiem baseiniem, to patiešām ir vērts redzēt.
Citiem es ieteiktu nepalaist garām šādu iespēju, ja jums tā tiek piedāvāta. Satraukums par nezināmo ir pilnīgi normāls, tomēr vajag saņemties un izkāpt no savas komforta zonas.


Alise Druseiko MW-31Manuprāt, viens no lielākajiem ieguvumiem mobilitātē bija iespēja ieraudzīt reālo dzīvi. Saprast kā cilvēki strādā manā profesijā un savieno privāto dzīvi ar darbu. Es šo mēnesi strādāju pie ļoti jaukas grafiskās dizaineres, kura uz doto brīdi visu savu biznesu vada no mājām.
Tomēr, man viss ļoti patika. lai arī sākumā viss likās kā briesmīgs murgs, pāris dienās varēja saprast, ka īstenībā nemaz nav tik grūti un es spēju vairāk, nekā man liekas un nekā gaida citi. Mēnesis, kurā gandrīz katru dienu dzirdēju pateicības vārdus un uzslavas par padarīto darbu, viennozīmīgi palīdz vēl šodien izpildīt uzdevumus ne tikai skolā, bet arī ārpus tās. Kā arī mēnesis bija pietiekams laiks, lai vismaz nedaudz iepazītu Ungāriju un kopumā apskatītu četras jaunas valstis, ceļojot apkārt.


Sintija Paulušenko MW-31


Pavadītais laiks mobilitātē bija neaizmirstams un es, labprāt, kādreiz atkārtotu šo pieredzi. Tā bija iespēja attīstīt sevi un iegūt jaunas zināšanas.
Šo mēnesi es izmantoju tam, lai paplašinātu savu redzesloku, apceļojot vēl trīs valstis, neskaitot mobilitātes valsti Ungāriju. Ceļošana palīdzēja atbrīvoties no neziņas sajūtas un deva iespēju salīdzināt dažādas valstis ne tikai ar Latviju, bet arī ar Ungāriju, kur bija jāpavada šis mēnesis.
Priecājos, ka man tika dota šāda veida iespēja, jo tā bija nenovērtējama pieredze, it īpaši personīgajā jomā. Ieteiktu jebkuram skatīties plašāk, pārkāpt pāri robežām un ticēt sev.


Vitālijs Pavlovs KK-32