Vides dizaina nodaļa Cēsīs

12345

 

 

 

Projekta "Skolas soma" ietvaros mūsu tehnikuma audzēkņi no vides dizaina nodaļas 15.11 un 07.12 devas ekskursijā uz Cēsīm. Pirmais apskates objekts bija Āraišu ezerpils, kuras apskates laikā jauniešiem bija iespējas atsvaidzināt savas vēstures zināšanas, kā arī iedomāties dzīvi šajā mazajā ciematiņā, kurš tika apdzīvots 9-12 gs. Pēc ciemata izstaigāšanas un vēsturisko faktu izzināšanas ekskursijas nākamā pietura bija Cēsu mākslas muzejs. Ievērojami mākslas darbi, gleznas un to autoru dzīves, visu par to ļoti saistošā valodā izstāstīja laipnā un zinošā gide. Jauniešiem bija iespēja uzzināt, kā notiek gatavošanās šādām izstādēm un lielākiem mākslas pasākumiem. 


Apskatot Cēsu pili jaunieši ar lāpām rokās, ejot pa tumšajiem un šaurajiem pils gaiteņiem un kāpnēm, lieliski varēja sajust vēstures elpu sev blakus. Lai arī šajā gadalaikā dārzs nav tik pievilcīgs, tā platība un krāšņums nevienu neatstāj vienaldzīgu. Brīvajā laikā jaunieši apskatīja Cēsu vecpilsētu, izstaigāt viduslaiku ielu tīklojumu un izprast tam laikam raksturīgo saimniecisko dzīvi pilsētā.


Kā pēdējo apskates objektu apmeklējot, Pasaules latviešu mākslas centru jaunieši varēja apskatīt ārzemju Latviešu darbus no visas plašās pasaules. Gleznas, skulptūras un instalācijas, kas pavisam svaigs un aizraujošs, kur katrs darbs ir ar savu odziņu un saistošu stāstu.