Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļa Daugavpilī

12345

 

 

 

Projekta "Skolas soma" ietvaros 2018. gada 21. Novembrī, audzēkņi no TA11, TA21, TT21, TA31, TA41, TK41, TA51, TA617, grupām devās iepazīt Daugavpili un slavenā gleznotāja Marka Rotko mākslas centru. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādēs tiek eksponētas gan Marka Rotko gleznu reprodukcijas gan oriģināldarbi, kā arī Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbi dažādos mākslas mēdijos – glezniecībā, grafikā, tekstilā, keramikā, fotogrāfijā un citos mākslas virzienos. Katru gadu mākslas centrā tiek atklātas piecas izstāžu sezonas, rādot labākos Latvijas reģiona darbus.

 

Marks Rotko, jeb īstajā vārdā Markuss Rotkovičs, neskatoties uz dzīves pārbaudījumiem, ar neatlaidību attīstījās glezniecībā un pilnveidoja sevi mākslas jomā. Mākslinieks ir izcils piemērs mūsdienu topošajiem māksliniekiem, ka nav jābaidās izpaust sevi, neskatoties uz apkārtējo viedokli. Šis mākslinieks iedvesmo nebaidīties un neatkāpties no savām idejām un uzskatiem, kas modes industrijā ir ļoti svarīgas rakstura iezīmes. Ar šādu pārliecību par sevi un par savu vīziju, audzēkņi dodas pretī diplomdarbam.

 

Marka Rotko gleznas ir izteikti savdabīgas, bet ar spēju ‘’ievilkt sevī’’ un likt katram saskatīt savu redzējumu mākslas darbos. Šie darbi ir izteikti unikāli un pirms tam nekur neredzēti, tādā veidā mākslinieks ieguva lielu sabiedrības popularitāti, jo ar kaut ko tik minimālistisku panāk iespaidīgu efektu.

 

Neskatoties uz garo ceļu un vēso laiku, ekskursija deva vajadzīgo stimulu un iedvesmu turpināt iesākto darbu skolas diplomdarba un tālākās dzīves ietvaros.Tekstila nodaļa bieži nedodas tik tālās un iedvesmojošās ekskursijā un audzēkņi ir ļoti priecīgi par šādu iespēju, kura paver plašāku skatu uz modi dizainu un mākslu, kā arī saliedē nodaļas audzēkņus un pasniedzējus.