ERASMUS+ KA1 projekta „Izzināt, pieredzēt- profesionālā izaugsme Eiropā” jauniešu mobilitāte Ungārijā

12345

 

 

Sākoties jaunajam mācību gadam, esam uzsākuši Eiropas fondu finansētā ERASMUS+ KA1 projekta „Izzināt, pieredzēt- profesionālā izaugsme Eiropā” realizāciju. Projekta ievaros paredzētas 42 RMMT audzēkņu, 4 RMMT absolventu un 9 RMMT pedagogu Mobilitātes dažādās Eiropas valstīs. RMMT audzēkņiem un absolventiem būs iespēja doties praksēs uzņēmumos un projekta partnerskolās, RMMT pedagogi dosies pieredzes apmaiņā uz izglītības  iestādēm un prakses vietām uzņēmumos.

Oktobra mēnesī pirmajās Mobilitātēs uz Ungāriju, jaunā projekta ietvaros devās 6 RMMT audzēkņi- Elva Rozenštrauha, Sabīne Azlauska, Adrija Maļinovska, Ēriks Zariņš, Silvestrs Fēlikss Ķibers un Kristaps Eglītis un 2 RMMT pedagogi- Tekstila un apģērbu dizaina nodaļas vadītāja Irēna Reimate un skolotāja Dace Puga.   Kopā ar skolas audzēkņiem un pedagogiem uz savu sešus mēnešus ilgo mobilitāti Ungārijā devās arī divas skolas absolventes: Kate Kļaviņa un Krista Paula Zaķe.

Sadarbībā ar partnerorganizāciju WEXEdU skolas audzēkņiem tika piedāvātas prakses vietas Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā un kūrortpilsētā Szentendrē.  Tekstilmākslas nodaļas audzēknes apguva batikas, knipelēšanas, mežģīņu veidošanas tehnikas profesionālu mākslinieku un pedagogu vadībā Jelky Andras Lietišķās mākslas skolā, Interjera dizaina specialitātes audzēkņi savas profesionālās iemaņas noslīpēja un darba pieredzi ieguva uzņēmumā “Paller Eszster interior design” un Stila mēbeļu modelētāju specialitātes audzēkņi savas zināšanas lika lietā, strādājot kokapstrādes uzņēmumā “Wood Industrial”. RMMT pedagogi iepazinās ar profesionālās izglītības sistēmu un tendencēm Tekstilmākslā un Apģērbu dizainā Ungārijā, kā arī apmeklēja audzēkņu prakses vietas uzņēmumos.Audzēkņi par savu pieredzi:

“Viena no vērtīgākajām lietām, ko ieguvu ir kontakti un daudz jaunu, interesantu cilvēku. Kad tu esi prom no savas ikdienas rutīnas, uz ilgāku laiku izej no savas komforta zonas un nonāc pilnīgi nepierastos apstākļos, tu sāc aptvert un pavisam savādāk skatīties uz lietām un savu dzīvi kopumā.
Ieguvu daudz jaunas informācijas saistībā ar manu izvēlēto profesiju. Man ļoti patika mana prakses vieta un darbi, ko mēs darījām. Katru dienu mācījāmies jaunas lietas un iepazinām Ungārijas kultūru.”
Adrija Maļinovska VI-31


“Mēs dzīvojām netālu no Budapeštas, pilsētā Szentendre, taču prakses vieta man ar Kristapu bija Budapeštā. Katru dienu mums atbrauca pakaļ un atveda atpakaļ. Praktizējāmies nelielā galdniecības uzņēmumā ar četriem darbiniekiem. Prakses laikā nodarbojāmies gan ar mēbeļu izgatavošanu, gan ar mēbeļu restaurāciju, kā arī devāmies uz objektiem montēt mēbeles un uzstādīt durvju kārbas.
Mums bija ļoti labas attiecības ar uzņēmuma vadītāju, kā pateicību par mūsu darbu, viņš uzaicināja uz vakariņām pie sevis un doties kalnos, taču pārējie ar netika apdalīti, jo saņēmām biļetes uz brīvdabas muzeju un braucienam ar reto vilcienu visai grupai.
Šī mobilitāte man deva gan labu darba pieredzi, gan jaunus draugus. Bija liels prieks izzināt Ungāru kultūru un ēdienus. Kādu dien es atgriezīšos tur!”
Silvestrs Fēlikss Ķībers KK-31
"Šī bija lieliska iespēja kā gūt jaunu pieredzi savā profesijā, izzināt citas valsts kultūru un labi pavadīt laiku.
Apguvām jaunas tekstilmākslas tehnikas, piemēram, knipelēšana jeb "Bobbin lace" un aušana ar kārtīm.  Protams, devāmies apskatīt un izbaudīt Budapeštas un Szentendres populārākās vietas - dažādus muzejs, parkus, panorāmas ratu, Budapeštas parlamentu, termālo ūdeņu baseinu, Zooloģisko dārzu u.c.
Kopumā mēnesis pagāja ļoti ātri, jo bija draudzīga kompānija un vienmēr bija jautri. Iesaku arī citiem doties šajā aizraujošajā ceļojumā, jo jebkura pieredze ir zelta vērta."
Sabīne Azlauska TT-41


“Esmu ļoti priecīgs, ka man bija dota iespēja aizbraukt projekta ietvaros uz Ungāriju. Šajā projektā ieguvu ļoti labu pieredzi gan savā profesijā, gan citas valsts kultūrā. Prakses vieta bija ļoti laba ar atsaucīgiem cilvēkiem. Es ar Silvestru taisījām un uzstādījām dažādas mēbeles. Pārsvarā gatavojām no laminētām skaidu plāksnēm (drēbju skapīšus, plauktus, virtuves iekārtu), restaurējām trīs kumodes un izgatavojām gleznu rāmjus. 
Apskatīju Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu. Uzkāpu vairākos kalnos (Dunas nacionālais parks) un pat klintīs. Apskatīju dažādus muzejus (Skanzen brīvdabas muzeju, daudz mazos muzejus Szentendrē). Brīvdienās biju arī aizbrucis uz Vīni. Szentendre, pilsēta, kur mēs dzīvojām, bija ļoti skaista, klusa, daudz laipni cilvēki. Šī tiešām bija ļoti laba pieredze un sevis pilnveidošana.”
Kristaps Eglītis KK-31


“Visnotaļ bija interesanti mācīties un pavērot, kā mācības notiek citā skolā, kur nu vēl citā valstī. Latvijā ieguvām lieliskas prasmes, lai pierādītu uz ko esam spējīgas un, protams, ar visu tikām galā un skolotāji bija patīkami pārsteigti, kas lika uzsist sev pa plecu un pasmaidīt. Kā arī ar skolas ietvaros devāmies uz tekstilmākslas izstādi, kas bija ļoti noderīga, jo sasmēlāmies idejas diplomdarbam un skicēm, kas mūs gaidīja Latvijā.
Noteikti šis viss man paliks sirsniņā uz mūžu, jo kompānija bija tik laba, ka šis mēnesis paskrēja nemanot, novēlu katram kaut reizi dzīvē nonākt tur, kur nonācu es, jo kas var būt labāks, kā nostiprināt zināšanas savā profesijā + lieliski atpūsties un izbaudīt mēnesi citā valstī. Pieredze uz mūžu, ne sekundi nenožēloju, ka piekritu doties tik lielā izaicinājumā, jo mājās atgriezos ar tik daudz labiem iespaidiem par Ungāriju un projektu kā tādu. “
Elva Rozenštrauha TT-41“Šī bija lieliska pieredze, lai pilnveidotu savas valodas prasmes un izmēģinātu spēkus savā specialitātē. Uzskatu, ka šī ir fantastiska iespēja, ko skola organizē mums, audzēkņiem.  Ne visas skolas šādas iespējas dod saviem skolniekiem, tādēļ uzskatu, ka ir jāmēģina un jāpacenšas, lai dotu iemeslu tikt izvēlētam šim sevis pilnveidošanas projektam. Tādejādi pārstāvot sevi, skolu un Latviju citā zemē.
Cilvēki, kuri mūs uzņēma, bija patiesi jauki un pretī nākoši pret lūgtajām lietām, kas bija nepieciešamas.”
Ēriks Zariņš VI-41