Jūrmalas Mākslas skolas 15 gadu jubilejas izstāde “Tilts”


    Projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, RMMT TA21 grupas audzēknes piedalījās Jūrmalas Mākslas skolas 15 gadu jubilejas izstādes “Tilts” atklāšanā Jūrmalas mākslas muzejā.Topošo apģērbu dizaineru mērķis un uzdevumi bija: apskatīt, iepazīt, izpētīt un izveidot. Jaunie apģērbu dizaineri apskatīja un iepazinās ar darbiem, to kā tie ir izvietoti telpās, lai veidotu labu kompozīciju. Izpētīja, kādās un cik dažādās tehnikās darbi ir veidoti. Salīdzināja audzēkņu agrāko gadu un vēlākos darbus, kā arī izvēlējās vienu darbu un pēc tā izveidoja savu tērpu skici. Kā arī interesanta un noderīga bija tikšanās ar muzeja direktori I.Baumani, kura pastāstīja, gan par darbu muzejā, gan to, ka  lielākā daļa Jūrmalas Mākslas skolas skolotāju ir profesionāli mākslinieki, kuri aktīvi piedalās izstādēs Jūrmalā, Latvijā un ārvalstīs.15 gados skola ir izveidojusies par nozīmīgu kultūras un kultūrizglītības iestādi Jūrmalā. Skolas organizētās aktivitātes sen jau izgājušas ārpus tās sienām un ieguvušas popularitāti arī ārvalstīs, kā piemēram, Starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss Es dzīvoju pie jūras.


Lasīt vairāk

Darba pasaules iepazīšana Rīgas Operas un baleta teātrī


    Karjeras attīstības projekta ietvaros Mediju mākslas nodaļas MW31 un MO41 grupu audzēkņi 22. novembrī iepazina “darba pasauli” Rīgas Operas un baleta teātrī. Programmas ietvaros jaunieši iepazinās ar skatuves montāžu un scenogrāfijas maketiem, guva priekšstatu par butaforijas darbu un tā specifiku. Audzēkņiem bija iespēja aplūkot mākslinieku un modelētāju darbnīcas, bija iespēja viesoties grimētavā un izvērtēt mūsdienu tehnoloģisko aprīkojumu un tā aktualitāti teātrī.


Lasīt vairāk

Modes māksliniekam Kristiānam Dioram veltīta izstāde


    Karjeras attīstības projekta ietvaros tekstildizaina nodaļas grupu TA11, TA61 un TK31 audzēkņi bija Rīgas Modes muzejā uz modes mākslinieka Kristiāna Diora veltītu izstādi.2 stundu garā, aizraujošā lekcijā jaunieši uzzināja par modes nama «Christian Dior» vēsturi, kā arī par modes mākslinieka Kristiāna Diora biogrāfiju. Ieguva zināšanas par darbu modes biznesā, kā ir strādāt lielos modes namos un kā uzsākt savu biznesu. Audzēkņi iepazinās ar apģērbu tapšanas procesiem, kāds un cik dažāds materiāls tiek izmantots, cik dažādi var variēt ar materiāliem un to pielietošanu, lai radītu ekskluzīvus un interesantus tērpus. Un protams jaunajiem dizaineriem tika pastāstīts, kā vislabāk pasniegt savus darbus, ko ievērot, kam pievērst uzmanību, lai izveidotu vislabāko savu darbu prezentāciju.Izstāde veltīta modes nama "Christian Dior" vēsturei un Diora pirmās kolekcijas 70 gadu jubilejai. Izstādē ir apskatāmi vairāki desmiti tērpu un eleganti aksesuāri no pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, ļaujot izsekot līdzi 20.gs. otrās puses modei gan paša Diora, gan viņa pēcteču, gan arī kolēģu radītajos tērpos.


Lasīt vairāk

Atzīmējot “Huļi bļoda netīra” piecus gadus. Morāle


    Vakardien (18.10.), saistībā ar piekto gadskārtu, ziņu portāls Delfi.lv aktualizēja informācijupar folklorizēto ne-frāzi “Huļi bļoda netīra”. Šīs frāzes pamatā liktie notikumi nesaistās ar latviešuvalodas izcilības piemēru. Arī tehnikuma administrācija un pasniedzēju kolektīvs nelepojas ar šonotikumu. Līdz ar to, arvien vairāk rodas jautājumu, kādēļ Rīgas Mākslas un mediju tehnikumaoficiālais fecebook profils pārpublicēja ziņu.        Incidents, kura video tika nopludināts youtube kanālā pirms pieciem gadiem, notika mūsutehnikuma kopmītnēs un tajā bija iesaistīti mūsu pašu audzēkņi. Video ir piepildīts ar necenzētuleksiku, bet tas netraucēja savulaik kļūt par pietiekami skandalozu, lai aktivizētu sociālo tīklu lietotājuizdomu un radītu daudz un dažādu interpretāciju ar spārnoto frāzi. Zibakcijā piedalījās pat muzikālāapvienība “Bermudu divstūris”, laižot klajā attiecīga satura skaņdarbu. Rezultātā, youtube kanālānotikuma video skatījumu skaits pārsniedz pusmilionu. Tam ir neskaitāmas kaverversijas,interpretācijas un fragmenti, kas kopumā sasniedz teju viena miliona skatījumu. Tas ir neskaitotdažādas gif animācijas un datorgrafikas darbus. Šobrīd portāla Delfi.lv profila sekotāju skaits ir vairākkā 120 000 unikālo porfilu, ikdienā pašu portālu apskata vēl vairāk apmeklētāju. Arī sabiedrībaskolektīvā atmiņa ir dzīva. Līdz ar to, neskatoties uz to, ka tā ir sava veida antireklāma, Rīgas Mākslasun mediju tehnikums ir bezspēcīgs ko mainīt šajā sakarā.        Mums ārkārtīgi žēl, ka incidentā iesaistītās personas ir ieguvušas nevēlamu publicitāti, bettautas folklorai ir spēks un tehikums tā dēļ negrasās turēt “skeletu skapī” vai izliktes par “beigtu zivi”,jo ir neatņemama sastāvdaļa no Latvijas kultūrtelpas. Pat vairāk – tehnikums veido nākamos mākslasun kultūras nozaru dalībniekus. Tādēļ viss, ko no savas puses varam, ir cerēt, ka uz šī negatīvāpiemēra daudzi jaunieši sapratīs, cik viegli XXI. gadsimtā zaudēt reputāciju, draugus un iespējasdzīvē. Globālā komunikācija un sociālie tīkli ir padarījuši privāto telpu ārkārtīgi šauru un visatļautībaarvien vairāk tiek sodīta. Tādēļ vien vēlamies likt pretī frāzi: “Tu saproti, kur atrodies?”


Lasīt vairāk

Skolēnu pašpārvalde


RMMT Skolēnu pašpārvaldē darbojas aktīvi, ideju pilni jaunieši.   Mūsu tikšanās - otrdienās, plkst. 11:20 Aktu zālē un ceturtdienās, plkst. 15:00


Lasīt vairāk