MĒS EIROPAS PARLAMENTĀ

12345

 

7. februārī mēs, 22  jaunieši no RAV,  pārstāvējām Latviju Eiropas parlamentā Strasbūrā. Dienas laikā mēs iepazināmaies ar EP darbību, struktūru un specifiku. Visas dienas garumā mums bija iespēja  kopā ar 24 citu Eiropas valstu jauniešiem  nopietni darboties kā Eiropas Parlamenta deputātiem – diskutēt, balsot, lemt, strādāt darba grupās un pieņemt lēmumus.

 

Mūsu iespaidi:
Produktīva diena, kopā ar vairāk kā 600 jauniešiem no dažādām valstīm. Ļoti interesanti bija uzklausīt, kas sakām jauniešiem, ko par Eiropas Savienību domā jaunieši no visas Eiropas. Man personīgi šī bija lieliska iespēja ieskatīties politiķu ikdienā, iejusties viņu „ādās” un saprast vai savu nākotni varētu saistīt ar politiku. Tika dota lieliska iespēja katram izteikties, tik vienīgā problēma ir šī valodas barjera.


Baiba Sebre O31


Pieredze Eiropas parlamentā bija vienreizēja, ne visiem tiek dota iespēja mūsu vecumā izbaudīt darbadienu šādā iestādē. Man visvairāk patika sadarboties ar citu valstu pārstāvjiem, pildot dotos uzdevumus. Šķita interesanti, novērot kā dažādu tautību pārstāvji spēj kopīgi diskutēt par svarīgām tēmām. Labprāt aizbrauktu vēlreiz, varbūt tad es būtu drošāka un būtu vairāk iesaistījusies diskusijās. Man patika šī diena, paldies par doto iespēju.


Lāsma Pudāne I21


Sākotnējās sajūtas bija jūtoties kā mazai skudrai lielā skudru pūznī. Bet līdz dienas beigām sapratu, ka katra mazā vienība, kā pulkstenī, ir vajadzīga. Tikai kopā ar visām valstīm mēs spējam pieņemt lēmumus. Vienlīdzība starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, katra vārds ir vienlīdzīgs, neskatoties vai esi no savienības dibinātājvalstīm, vai tikai pirms desmitgades pievienojusies.


Bruno Šļapņa O31


Šis ceļojums deva lielisku iespēju iepazīt arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis, to kultūru. Eiropas Parlamentā iepazināmies ar citu valstu jauniešiem, kuriem bija tādi paši mērķi un idejas, kā mums. Varējām paši savām acīm redzēt un saprast, kāds darbs ir politiķiem, kā arī varējām piedalīties sapulcē, un apspriest mums svarīgas tēmas. Šis ceļojums deva arī iespēju parādīt un iespējams pat attīstīt mūsu angļu valodas zināšanas, kā arī iegūt informāciju par aktuālākajiem tematiem jauniešu vidū. Esmu guvusi pozitīvas emocijas šī ceļojuma laikā, kā arī sapratusi cik daudz mums spēj dot Eiropas Savienības, ja vien mēs šīs iespējas saskatām un spējam izmantot.


Madara Širina, I21Kā mēs visi zinām, Eiropas savienībā iestājāmies 2004 gadā. Esot Strasbūrā Eiropas parlamentā, kopā ar savējiem un jauniešiem no  citām Eiropas savienības valstīm, es jutos kā lielas, spēcīgas nācijas pārstāve. Viss ko mēs darījām, iejūtoties deputātu lomās, radīja lielāku izpratni un interesi par to kā strādā Eiropas parlamenta deputāti visu Eiropas valstu labā un arī Latvijas labā.


Līva Kozlovska


Eiropas Parlamenta apmeklējums Strasbūrā bija  lieliska iespēja iesaistīties dažādās diskusijās un arī vienkāršās sarunās ar citu valstu jauniešiem, kā arī liels izaicinājums pārbaudīt savas spējas komunikācijās un angļu valodas zināšanās. Man pavadītā diena Parlamentā ir nenovērtējama pieredze un solis nākotnē.


Santa Pikuma I41Man šī diena Eiropas Parlamentā lika apstiprināt domu, ka nekad nebūšu politiķe. Bet redzēt un piedzīvot to, ko tur regulāri dara Eiropas galvas, likās tiešām aizraujoši! Sēdēt viņu krēslos, balsot, izteikt viedokli, diskutēt ar citu valstu pārstāvjiem. Mēs esam guvuši pieredzi, ar ko varam noteikti lepoties kā Latvijas pārstāvji Eiropas parlamentā.


Laura Some I21


Ieguvu jaunas zināšanas un ieskatu par to kā darbojas un funkcionē Eiropas parlaments.


Aleks Akmentiņš I31


Eiropas parlamentā mani pārsteidza portugāliete, kura nedaudz runāja latviski. Un tas, ka bulgāru valoda ir tik līdzīga krievu valodai.


Evelīna Erdmane T31Eiropas parlamentā tikām sadalīti pa grupāmr, kurās mēs pārunājām tēmu un tās aktualitāti Eiropas valstīs, katras valsts pārstāvji izteica savus viedokļus.    Pēc tam, kad katra grupa bija apkopojusi idejas, notika balsojums par aktuālākajiem jautājumiem par kuriem izvēlētie pārstāvji diskutēja  un mēs balsojam lielajā plenārsēdē.


Rolands Kudrjavcevs W21
Brauciens uz Strasbūru bija lieliska pieredze. Tam par iemeslu bija gan kompānija ar kuru braucām, gan vietas ko redzējām un, protams, citādāka pieredze kā ikdiena bija Eiropas Jaunatnes parlaments.


Dāvis Jansons O31Euroscolā es ieguvu jaunu pieredzi, attīstīju savas zināšanas par ES. Komunicēju ar jauniešiem no visām Eiropas savienības valstīm. Šis projekts ļāva apzināties jaunus apvāršņus un iepazīstināja ar Eiropas parlamenta darbības ikdienu.


Lauris Matulis O21


Es tiku izvēlēts, mūsu kolektīvā, kā grupas vadītājs, man teica, ka būs jāprezentē skola Eiropas parlamentā plenārsēdē, protams tajā brīdī tas viss likās viegli.
Es uzrakstīju īsu tekstu, kurā minēju profesijas, un aprakstu par to, ko skolēnu padome RAVā dara.
Esot jau Strasbūrā no rīta devāmies uz Eiropas parlamenta ēku.
Tas bija mokoši, jo mans stress apauga ar nevēlēšanos komunicēt ar apkārtējām dzīvības formām. Eiropas parlamenta pārstāve mūsu grupai jautāja, „Kurš prezentēs mūsu skolu?”, es ar vāju, pārbijušos balstiņu pateicu, "I am".
Plenāršēžu 1200 vietu lielajā zālē apsēdos 43. deputāta vietā un vienīgais kurš, mani spēja iekšēji mierināt no satraukuma biju es pats, tā stulbā vientulības sajūta, kura atgādināja bērnībā gaidīšanu rindā pie ārsta lai dabūtu poti.
Plenārsēdes sākumā  mūs visus sveica un uzrunāja pašreizējie EP deputātu pārstāvji. Tālāk 24 skolu pārstāvji visai 600 cilvēku auditorijai prezentēja savu skolu un savu valsti.
Tad pienāca mana kārta, jo mazā displejā parādījās nosaukums "Lettonie", kas Franču valodā nozīmē Latvija, paņēmu savu papīra lapu, piegāju pie centrālās tribīnes un viss, melna bilde, neko pilnībā neatceros, bet no aculiecinieka stāstītā tika norunāts labi.
Attapos tikai tad, kad zāli pāršalca ovācijas, es devos atpakaļ savā vietā, kur mani nomierināja un apsveica mūsējie.


Ernests Kļaviņš O41