Foto plenērs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto - Vadims Jurjevs Kuncs

 

Kad vasaras izskaņa jau klāt, kursabiedri dikti sen nesatikti un acīs dzirkstis par domu vien, ka kaut kur visiem jāaizdodas radīt mākslu, tad tas ir jāpiepilda!
Mēs, MF42 foto kursa audzēkņi, Marta, Elizabete, Ilga, Marija, Diāna, Augusts (MF41), skolotāja Eva Saukāne un Vadims Jurjevs Kuncs no Fototelpas, devāmies 2 dienu radošajā plenērā uz mākslinieku rezidenci “SERDE” Aizputē, lai iegūtu jaunas iemaņas, kā arī pavadītu laiku kopā jautrā un radošā gaisotnē.


Plenēra galvenais uzdevums, ko bijām apņēmušies piepildīt, bija dubulto ekspozīciju veidošana uz filmiņu kamerām. Lai process būtu aizrautīgāks un rezultāts interesantāks, savstarpēji apmainījāmies ar filmiņām, dodot klāt lapiņu ar piezīmēm par jau uzņemtajiem kadriem, kuriem pa virsu tika bildēti citi. Viena no spilgtākajām pieredzēm bija iespēja darboties ar vidējā formāta kameru Mamiya RZ67, ko Vadims bija paņēmis līdzi un pastāstījis arī par tās specifiku. Vakarā uztaisījām filmiņu seansu, kurā projicējām attīstītās filmiņas un kopīgi pārrunājām iegūto rezultātu. Prieks un smaids no mūsu sejām par padarīto un piedzīvoto bija nudien nenoslēpjams.


Siltas sarunas, skaistas fotogrāfijas, kopīgi gatavots ēdiens un neaizmirstamas 2 dienas Aizputē. Vieta, kur atgriezties vēlreiz. Cilvēki, ar kuriem tik ļoti gribas draudzēties. Paldies jums visiem par kosmosu!


Paldies SERDEI par jauko sadarbību un iespēju. Paldies arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam par tehnisko atbalstu, mūsu kursa audzinātājam Robertam Ķipuram par lielo atbalstu, Evai Saukānei par plenēra dokumentēšanu un tā novadīšanu ļoti jaukā gaisotnē, kā arī Vadimam Jurjevam Kuncam par iespēju tik daudz jauna uzzināt, piedzīvot un sajust To fotogrāfijas maģiju, ko pa īstam saprot tikai retais.