SkillsLatvia 2020 pusfināls

12345

 

 

  Aizvadītajā nedēļā Jelgavas tehnikumā 2 dienu garumā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 pusfināls, kurā tika noskaidroti labākie jaunie meistari mēbeļu izgatavošanā. Pirmo vietu SkillsLatvija 2020 pusfinālā ieguva mūsu tehnikuma audzēknis Ditmārs Voitiņš.


  Konkursa pusfinālā startēja audzēkņi no 11 profesionālās izglītības iestādēm. Konkursa uzdevums 12 stundu laikā izgatavot serventa tipa galdiņu, kurš bija jāizgatavo pēc dotajiem rasējumiem. Izgatavojot galdiņu, konkursanti demonstrēja savas prasmes strādāt gan ar elektriskajiem rokas instrumentiem, gan ar stacionārajiem darbgaldiem, kā arī tikai ar rokas nemehanizētajiem instrumentiem, gatavojot dzeguļu-bezdelīgastes savienojumu. Uzdevuma izpildes laikā konkursantiem bija jāveic virkne sarežģītu un vienlaikus precīzu darbību: virsmu piegriešana, virsmu aplīstēšana, virsmu dekoratīvā finierējuma salikuma izveide un finierēšana, dažādu rievu un gropju iestrāde, kustīgo daļu un furnitūras iestrāde. Savukārt žūrija konkursantu darbu vērtēja gan pirms savienojumu līmēšanas, gan pēc tam, piefiksējot kļūdas ar precizitāti līdz milimetram.


  Ditmārs kopā ar vēl 5 labākajiem pusfinālistiem piedalīsies konkursā SkillsLatvia 2020, kas notiks Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā, 2020. gada 28. un 29. aprīlī.


  Paldies Ditmāram par sniegtajiem rezultātiem un veiksmi tālākajā konkursā.