SMU CITS BAZĀRS ziemā

123

 

 

7. decembrī no plkst. 11 - 18 tirdzniecības centrā Domina shopping norisinājās Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu gada notikums – CITS BAZĀRS ziemā. Savas biznesa idejas un radīto produkciju apmeklētājiem prezentēja 270 skolēnu mācību uzņēmumi. Labas idejas, kā arī Ziemassvētku dāvanas publikai prezentēja arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma uzņēmumi “Flashnight” ar videi draudzīgām lampām, kā arī “Alternative Imanta” ar alternatīvu apģērbu no lietotiem apģērbiem.

 

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement  Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

 

SMU kā mācību metodes mērķis – SMU mācību metode ir interaktīva mācību metode, kura vērsta uz apzinātu, mērķtiecīgu visu iesaistīto pušu mijiedarbību un līdzdarbošanos. SMU mācību metode ietekmē mācību satura attīstību, kas paver lielas improvizācijas iespējas pedagogam un skolēnam. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspējas attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.

 

 

http://jalatvia.lv/SMU