Foti izstāde "Glabātāji" Madonā

 

 

 


  Izstāde “Glabātāji” ir tapusi sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma pasniedzējiem un studentiem – topošajiem fotogrāfiem. Madonā izstāde apskatāma sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju un Latvijas Kara muzeju.


  Izstādē dokumentēti muzeja darbinieki un tajā esošie priekšmeti, kas saglabājušies no latviešu karavīru dzīves un dienesta. Izstāde ir veltījums Latvijas armijas 100gadei, kas plašāk tiks atzīmēta jūlijā. Vienā no vecākajiem reģionālajiem muzejiem – Madonas muzejā jau 75 gadus ir vākti priekšmeti un stāsti par šīs puses karavīru gaitām un likteņiem. Izstāde papildināta ar reāliem Madonas muzeja krājumā esošiem 19.gs. beigu – 20.gs. I puses karavīru lietotiem priekšmetiem – formas tērpiem, ieročiem, sadzīves priekšmetiem.


  “Attieksme, kāda ir katram darbiniekam pret viņa izvēlēto priekšmetu, nav vārdos aprakstāma. Iespējams, fotogrāfijas medijs ir vispiemērotākais instruments, ar kura palīdzību mēs varam iedziļināties šajās smalkajās attiecībās. [Reinis Fjodorovs, fotogrāfijas pedagogs, Sony Pasaules fotogrāfijas balvas laureāts].