Design isle 2019

 

 

 

  Tāpat kā citus gadus arī šis nebija izņēmums, lai Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ar savu neordināro redzējumu piedalītos “Design isle”. Šogad mūsu tehnikuma stends bija skatāms ar nosaukumu "Slinku cilvēku veļas auklas"

 

 

 

 

 

  Vienlaikus norisinājās arī tematiskais konkurss "Trauki/Vessels" 2019 kurā piedalījās Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma pasniedzēja Inese Līne ar trauku grupu "Ritmiski"

 

 

 

 

 

  Latvijas Dizaineru savienības ikgadējais sarīkojums “LDS balva 2019” paplašina robežas. Šogad tā ietvarā notiks vairākas vērienīgas izstādes, kā arī semināri, konferences un konkursi. Viens no šiem pasākumiem ir modes skate “RE:EX”, kurā piedalījās arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma tekstila nodaļas audzēkņi ar saviem darbiem.

 

 

  ARTŪRS ZVAIGZNE  “ANTIVIST”
  Darba vadītāja - Sanita Pūciņa
  Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs ar nosaukumu “ANTIVIST” ir apģērbu kolekcija, kuras iedvesma ir The Soloist un underground subkultūras. Uz galvenās domas attēlošanu norāda tērpu silueti, tajos iekļautās apģērba kārtas, dažādas detaļas un krāsu gamma.Pats dizains ir funkcionāls nēsētājam, izmantojot kabatas un daudzās kārtas, kas atbilst jaunieša vēlmei mainīt sevi un apkārtni. Kolekcijas izgatavošanā izmantots aktuālais kokvilnas baikas audums, neoperēns un džinsa audums. Pielietota sublimācijas apdrukas tehnoloģija apģērbu dekoratīvajos elementos.

 

 

 

 

  KARĪNA PAPADIJA   “CLAMOR”
  Darba vadītāja – Sanita Pūciņa
  Kolekcijas veidošanas procesā autori iedvesmoja 20. gadsimta sākuma sieviešu darba apģērbs, tāpat arī sievietes ķermenis. Kolekcija paredzēta spēcīgai un drosmīgai personībai. Šis cilvēks ir ļoti enerģisks, prot atrasties uzmanības centrā. Kolekcijai „Clamor” piemīt savs spēcīgs raksturs, tā izgatavota no kokvilnas auduma ar spilgtām furnitūras detaļām un līdz ar to ir funkcionāla.

 

 

 

 

 

  VIKTORIJA ČAPIŅA   “ DZĪVES NOKRĀSA”
  Darba vadītāja – Sanita Pūciņa
  Galvenais iedvesmas avots šai kolekcijai ir bijis krinolīna un bīdermeijera laiku apakšveļa, kas savstarpēji ir vienoti ar karkasu izstrādājumiem, kas piedod apģērbam graciozu un apjomīgu noskaņu.
Kolekcijas aktualitāte nosakāma gan pēc pielietojamās krāsu gammas, kura ietver sevī vienkāršību. Par pamataudumu tika izmantots kokvilnas un zīda audumi, kas tika papildināti ar samta lentām.

 

 

 

 

  AMANDA ZĪLE  “MOONLIGHT”
  Darba vadītājs – Sarmīte Gailīte
  Elegants, bet dumpiniecisks, tāds ir apģērbu kolekcijas “Moonligt” cilvēks. Personība, kura nebaidās no saviem sapņiem un mērķiem. Krokojumi un sietspiedes apdruka ir detaļas, kuras asociējas ar bezgalīgo plašumu, kuru mēs varam iekarot, ja vien to vēlamies. Tērpu kolekcijai izmantotas dažādas auduma tekstūras – džinsu audums, trikotāža, mākslīgā āda, tīkliņaudums.