WorldSkill Kazan 2019

 Pavisam nesen no WorldSkill Kazan 2019  jauno profesionāļu meistarības konkursa ir atgriezies tā dalībnieks Kristaps Eglītis. Kristaps šogad ir pabeidzis mācības Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, iegūstot Stila mēbeļu modelētāja kvalifikāciju.

 

WorldSkill 2019 ir pasaules profesiju olimpiāde, kurā šogad 56 profesijās sacentās vairāk kā 1300 konkursanti no 63 valstīm. Mēbeļu galdniecības konkursā, 21 stundā bija jāizgatavo finierēts divdurvju skapītis ar atvilktni. Sekmīgi pabeidzot darbu, 30 valstu pārstāvju sīvā konkurencē Kristaps izcīnīja 18. vietu, aiz sevis atstājot nopietnus konkurentus no tādām valstīm, kā Lielbritānija, Somija, Austrija, Dānija, ASV u.c.

 

Latvijas komandas vadītāja un VIAA direktore Dita Traidās uzsver: “Dalība pasaules līmeņa meistarības konkursā WorldSkills 2019 ir iespēja Latvijai apliecināt profesionālās izglītības starptautisko konkurētspēju, jo šeit satiekas izcilākie jaunie profesionāļi un nozaru eksperti no 67 valstīm. Jauniešu  sasniegtais nacionālajā līmenī un 1500 konkursantu plaša  mēroga sāncensības pieredze būs ļoti vērtīga ceļamaize mūsu topošajiem meistariem gan viņu turpmākajā profesionālajā karjerā, gan mūsu tehnikumiem savu izglītības programmu tālākajā attīstībā.”

 

Lai iegūtu iespēju piedalīties konkursā WorldSkills 2019, jaunieši savas prasmes vispirms demonstrēja skolās, tad labākie no viņiem sacentās nacionālajā konkursā SkillsLatvia, kur godalgotie konkursanti ieguva iespēju piedalīties WorldSkills 2019 atlases konkursos, iepriekš rūpīgi gatavojoties. Labākā rezultāta ieguvējs katrā prasmju konkursā pievienojās Latvijas komandai.  Latviju kopumā pārstāvēja 7 jaunieši no profesionālās izglītības iestādēm.