Modes skate

12345

 

 

 

 Līdz ar jūnija mēnesi Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā sākas rosība un gaisā jūtama patīkama spriedze. Tas liecina tikai par to ka atkal ir pagājis vēl viens gads un klāt diplomdarbu aizstāvēšanas laiks. Kā jau stabila tradīcija mūsu tehnikumā ir kļuvusi Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļas diplomdarbu modes skate. Šis gads nebija izņēmums, arī šogad jauniešiem tika dota iespēja parādīt savu veikumu un tehnikumā apgūtās prasmes.


 Jaunie modes mākslinieki demonstrēja savas kolekcijas un arī katrs sevi, kā jaunu un vēl nepazīstamu dizaineri. Jaunajiem māksliniekiem šī bija lieliska iespēja gūt pirmo modes skates pieredzi, pārvarēt satraukumu, tikt galā ar negaidītām pēdējā brīža situācijām un spēt visu noorganizēt, lai iznākums būtu nevainojams. Tāpat šī bija iespēja gūt pirmo atzinību no plašākas publikas un redzot paveikto lepoties pašam ar sevi. 


 Katru gadu modes skate ir atvērta apmeklējumam, tādējādi nodrošinot jaunajiem māksliniekiem iespēju rast jaunus kontaktus un pat iespēju atrast savu nākamo darba devēju.


Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļas diplomdarbu modes skatē piedalījās:


Viktorija Čapiņa - “THE HUE OF LIFE”
Egita Bite - “ALFA”
Amanda Zīle - “MOONLIGHT”
Agneta Kristiāna Šteina - “KLUSUMA PIESKĀRIENS”
Karīna Papadija - “CLAMOR”
Rēzija Krūmiņa – “PIEKRASTES KLUSUMS”
Artūrs Zvaigzne – “ANTIVIST”
Elīna Grīnberga - ”CAROLINE REAPER”
Agnese Šnepste – “ČAULA”
Elza Balode – “NOJAUCOT ROBEŽAS”
Diāna Stapkeviča – “SASHIKO”
Madara Šmīdenberga – “KUSTĪBĀ”

 

 

 

 

 

 

 

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā ir dažādas profesionālas darba nozares, pēc kuru pabeigšanas ir iespēja kotēties darba tirgū. Savukārt es izvēlējos mācīties par apģērbu dizaineri, kas man jau no pašas bērnības ir devis mirkli domāt par modi un šis tehnikums ir lielisks sākums savai nākotnes karjerai. Man ļoti labi palika atmiņā arī tas, ka skolu atbalsta Erasmus+ projekts, kura ietvaros es varēju doties uz Portugāli un paplašināt savas akadēmiskas un profesionālās zināšanas.
Šajā skolā, nu jau kā absolvente, es ieguvu lielisku pieredzi mācību procesā gan praksē, gan teorijā. Es vēlētos uzsvērt, ka skolotāji ir pieredzes bagāti un spējīgi profesionāli apmācīt jebkuru jaunieti ar interesi un velmi mācīties un vēlāk strādāt viņa izvēlētajā jomā. Kā arī skolas pēdējais gads man ir atmiņai viss tuvākais, jo kvalifikācijas darba izveides process bija pieredzes vērts.
Tas ir tikai sākums...


Agneta Kristiāna Šteina TA41


Mācību process šeit ir ļoti radošs un katrs ko iepazīstam šeit ir ar savu radošo pasaules izjūtu gan audzēknis, gan pedagogs, kuri lieliski prot dot padomus arī turpmākajai dzīvei. Skolotāji ir ļoti pretimnākoši, kurus tiešām vajag novērtēt, jo viņi dod savu pieredzi par profesiju pastāstot arī katram mums, audzēknim. Skolotāji ļoti spēj novērtēt katru mūsu talantu un palīdz to attīstīt. Viss lielākais paldies ir nodaļas skolotājiem, jo bez viņu atbalsta un pacietības apģērbu kolekciju idejas būtu grūti realizēt, skolotāji cenšas palīdzēt katram no mums. Mācībās kā jau katrā skolā ir jāpieiet ar savu centību, lai to visus sasniegtu, jo bez rezultātiem un mācīšanās nekas dzīvē uz priekšu nenotiktu. Mācoties šeit, es apguvu pat lietas, ko iepriekš dzīvē nemācēju. Viss sāka tikai padoties tad kad sāku pieiet tam visam ar centību, jo lai sašūtu apģērbu kolekciju vajag visu savu dvēseli izlikt. Es tiešām no sevis vēlos pateikt visu to labāko un katram kurš mācās vai mācīsies, nekad nepadoties, un turpināt savu iesākto profesiju, jo tas tiešām būs arī pašam sev gandarījums ne tikai apkārtējiem cilvēkiem kas ikdienā ir blakus. Mums katram nepieciešams pateikt savai ģimenei un pārējiem lielo paldies, ka neļauj apstāties pusceļā un ir blakus ne tikai labajos brīžos. Šī skola ir vieta, kur vienmēr būs radošuma un ideju attīstīšanas vieta, kā otras mājas.


  Rēzija Krūmiņa - TA41


Četri šajā skolā pavadītie gadi bija interesanti, produktīvi. Biju ieinteresēta mācību procesā. Izvēlējos apģērba dizaina profesiju, kur ieguvu jaunas, noderīgas prasmes, kas ir neaizstājamas. Patīk, ka skolai ir nepiespiesta gaisotne un pretimnākoši skolotāji. Esmu ļoti apmierināta ar savas skolas un profesijas izvēli.


Madara Šmīdenberga - TA41