Jauniešu žūrija 2018. noslēgusies!

 

 

 

        Vairāku mēnešu garumā mūsu tehnikuma audzēkņiem bija iespēja piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētājā lasīšanas veicināšanas pasākumā. Tika lasītas un vērtētas Jauniešu žūrijas kolekcijā iekļautās grāmatas. Starp tām bija divi latviešu autoru oriģināldarbi (Lauras Dreižes „Tā runāja Zosu māte” un Paula Bankovska „Kur pazuda saimnieks?”) un četri ārzemju literatūras tulkojumi (vācu autores Jutas Rihteres „Tur aiz stacijas ir jūra”, amerikāņu autora Somana Čainani „Labā un Ļaunā skola”, britu autores Kerijas Drūrijas „Septītā kamera” un amerikāņu autores Keisijas Vestas „P.S. Tu man patīc”). Šoreiz lielākā daļa jauniešu deva priekšroku tulkotai literatūrai. Tika noskaidrotas trīs aizraujošākās grāmatas.


1.vieta. Somans Čainani. „Labā un Ļaunā skola.” Šajā fantāzijas romānā attēloti mūžīgie pretstati – labais un ļaunais. Grāmata ir par īstu draudzību.

 

 

 

2.vieta. Keisija Vesta. „P.S. Tu man patīc”. Šajā romānā romantiskās attiecības ir centrālais elements, taču vienlaikus stāsts ir arī par pieaugšanu, draudzību un noticēšanu sev.

 

 


3.vieta. Kerija Drūrija. „Septītā kamera”. Fantāzijas žanrā sarakstīts romāns par liktenīgu mīlestību, atbildību, draudzību un ticību labā uzvarai.

 

 

 

Liels paldies aktīvākajiem lasītājiem! Tie ir: Anna Mutore MF21, Elīna Krimberga MF21, Gabriels Šūpulnieks KK11, Ilga Ivanova MF22 un Marija Roze MW51. Īpašs paldies skolotājai Guntai Marihinai par audzēkņu iesaistīšanu žūrijas grāmatu lasīšanā!


Paldies visiem dalībniekiem!
Uz tikšanos tehnikuma bibliotēkā!