RMMT piedalījās valsts konkursā ar tēmu "Kustīgs attēls multimediju vidē"

12345

 

 

 

        Aizvadītajā nedēļā, 14. un 15. februārī, Ogrē norisinājās valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Tas pulcēja dažādu tehnikumu un mākslas skolu audzēkņus no visas Latvijas, lai sacenstos par uzvaru tēmā „Kustīgs attēls multimediju vidē”. Konkursā varēja piedalīties topošie multimediju speciālisti, dizaineri, videooperatori.


Konkurss „Kustīgs attēls multimediju vidē”


        Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem „Kustīgs attēls multimediju vidē” ir veidots ar mērķi  apzināt profesionālās kultūrizglītības sistēmas tālākās attīstības vajadzības un iespējas multimediju jomā. To rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, bet par norises vietu tika izvēlēts PIKC Ogres tehnikums.
Konkurss norisinājās trīs kategorijās:

 

- A grupa – 1. un 2. kursa audzēkņi, kuri apgūst izglītības programmu “Multimediju dizains” un "Vizuālās saziņas līdzekļu māksla"
- B grupa – 3. un 4. kursa audzēkņi, kuri apgūst izglītības programmu “Multimediju dizains” un "Vizuālās saziņas līdzekļu māksla"
- C grupa – 3. un 4. kursa audzēkņi, kuri apgūst citu mākslas un dizaina izglītības programmu.


Konkursa RMMT komanda


        Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma komanda konkursā „Kustīgs attēls multimediju vidē” bija pārstāvēta tajās kategorijās, kurās piedalījās audzēkņi no programmām “Multimediju dizains” un “Vizuālās saziņas līdzekļu māksla”. Komandā bija četri audzēkņi

 

- Agita Grišina (MA21)
- Arvis Belovs (MO31)
- Zane Neimane (MA31)
- Roberts Putilovskis (MA31)

 

         Audzēkņu sagatavošanā lielu darbu ieguldīja tehnikuma Mediju mākslas nodaļas pasniedzēji, bet īpašu paldies jāsaka skolotājai Agnesei Ivanei, kura komandu pavadīja arī abas konkursa dienas. Par prieku sev, pasniedzējiem un tehnikumam, katrs komandas dalībnieks saņēma kādu balvu, ieņemot kādu godalgotu vietu.


Panākumi mājas darbu konkursā "Komiska fikcija jeb viltus ziņa"


        Konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmā kārta bija mājasdarbu konkurss ar nosaukumu "Komiska fikcija jeb viltus ziņa". Tajā starp 1. un 2.kursa audzēkņiem Agita Grišina ieguva II vietu. Savukārt, 3. un 4. kursa audzēkņu konkurencē, ar darbu „Kartupeļu atkarība”, Arvis Belovs saņēma augstāko atzinību, iegūstot I. vietu. Šajā pašā kategorijā Zane Neimane ieguva III.


Panākumi uzdevumā ar nosaukumu "Projekcija. Citādais X"

        Konkursa uzdevumā "Projekcija. Citādais X", kas bija jārisina turpat uz vietas, Agita Grišina A grupa (1. un 2.kursa audzēkņi) vēlreiz apliecināja savas prasmes, iegūstot II. vietu. B grupā (3. un 4.kursa audzēkņi) Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu augsto sagatavotības līmeni apliecināja Roberts Putilovskis, iegūstot  III. vietu.


Rīgas Mākslas un mediju tehnikums


         Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionālitehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā pārsaukta par Rīgas Amatniecības vidusskolu, bet kopš 2016. gada ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. 2017. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūra rīkoja pirmo jauno profesionāļu konkursu „Skills Latvia”, kur  tehnikums apliecināja augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 9 godalgotas vietas. Tā paša gada pavasarī notikušajā Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā tika gūta pirmā vieta. Savukārt, rudenī Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta. 2018. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia 2018” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 5 godalgotas vietas, trīs no tām „zelta”. Gada izskaņā  Starptautiskajā profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības apdares darbu profesiju konkursā flīzēšanā Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ieguva 1. vietu.