Atvērto durvju diena

1

 

 Rīgas Mākslas un mediju tehnikums rīko 1. martā atvērto durvju dienas, kas būs pirmās šajā mācību gadā. Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt tehnikumu no plkst. 10.00 līdz 15.00 Rīgā, Jūrmalas gatvē 96, un iepazīties ar plašo profesiju piedāvājumu mākslas, dizaina, stila un mediju jomā. 

Katrs mācību gads ir līdzīgs iepriekšējiem. Tas sākas ar septembri līdz ilgi gaidītajām Ziemassvētku brīvdienām, tad tiek gaidītas Lieldienas un mācību gada beigas ap Jāņiem. Tomēr katru gadu pamatskolas un vidusskolu absolventi, tuvojoties pavasarim, ir nodarbināti ar tālākas dzīves plānošanas pārdomām.

RMMT piedāvājums


Jau daudzus gadus jaunieši gan pēc  9., gan pēc 12. klases Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā apgūst tādas Vides dizaina jomas kā vizuālo reklāmu, vides dizainu, formu dizainu, kā arī interjera dizainu. Tehnikumā ir iespējas apgūt arī tādas jomas kā metālmākslu, apdares darbus un stila mēbeļu modelēšanu. Šo jomu profesijas ir meklējamas Koka mākslas un metālmākslas nodaļā. Savukārt, tiem, kam interesē modes pasaule, tiek piedāvāts apgūt apģērbu dizainu vai tekstilmateriālu dizainu. Plašs profesiju klāsts atrodams arī Mediju mākslas nodaļā. Tajā var apgūt gan fotogrāfiju, gan video, gan animāciju un mājaslapu dizainu.

Apmeklē 1. marta Atvērto durvju dienas


Apciemot Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu iespējams nākot gan pa vienam, gan arī grupās. Aicinām to darīt gan 9. klašu audzēkņus, gan arī vidusskolniekus, jo Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā ir pieejamas izglītības programmas gan pēc pamatskolas absolvēšanas, gan arī pēc 12. klases. Ikviens interesents, kurš savlaicīgi pieteiks savu dalību un darīs zināmu, ka apmeklēs 1. marta Atvērto durvju dienas, atnākot iegūs pavadoni, kurš izrādīs gan mācību, gan darbnīcu korpusus, atbildēs uz jautājumiem un pastāstīs par savu tehnikuma audzēkņa pieredzi.


Par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu


Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionālitehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā pārsaukta par Rīgas Amatniecības vidusskolu, bet kopš 2016. gada ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. 2017. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūra rīkoja pirmo jauno profesionāļu konkursu „Skills Latvia”, kur  tehnikums apliecināja augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 9 godalgotas vietas. Tā paša gada pavasarī notikušajā Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā tika gūta pirmā vieta. Savukārt, rudenī Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta. 2018. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia 2018” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 5 godalgotas vietas, trīs no tām „zelta”. Gada izskaņā  Starptautiskajā profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības apdares darbu profesiju konkursā flīzēšanā Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ieguva 1. vietu.