Starptautiskais flīzēšanas konkurss Jelgavā

1

 

 

 

 

 

Pašās novembra beigās Jelgavā norisinājās Starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības apdares darbu profesiju konkurss flīzēšanā. Šo konkursu organizēja Jelgavas Tehnikums sadarbībā ar SIA BOSCH, KERAMA MARAZZI un būvmateriālu veikalu “Pilsēta”, piešķirot tam vēl lielāku nozīmi nozarē. Pateicoties audzēkņu uzcītībai un pasniedzēju neatlaidībai, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums savā kontā ieguva vēl vienu godalgu.

 

 

RMMT sasniegumi konkursā

 

Piedaloties dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas mācību iestādēm 2018. gada 29. novembrī noritēja starptautiskais konkurss flīzēšanā. Spraigas konkurences apstākļos, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 3. kursa topošais Apdares darbu speciālists Vladimirs Zaharčuks žūrijas vērtējumā ieguva 1. vietu un vērtīgo uzņēmuma BOSCH dāvanu.

 

 

Apdares darbu tehniķa specialitāte

 

Apdares darbu speciālista profesiju Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā iespējams apgūt kopš 2014. gada, kad tam pievienoja Rīgas Pārdaugavas profesionālo vidusskolu. Šo četru gadu laikā, pateicoties skolotājai Sandrai Miklašēvičai izglītības programma attīstījās un pieņēmās spēkā. Jau iepriekšējos gadus tika gūtas III. vietas konkursos “Skils Latvia 2017” un “Skils Latvia 2018” Sausās būves kategorijā, kā arī audzēkne Līga Vētra ieguva Zelta medaļu “Skils Latvia 2017” Krāsotāja kategorijā. Šobrīd Tehnikums ir gatavs pieteikt sevi jaunā kategorijā un cīnīties par godalgām. Jāpiebilst, ka Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir vienīgais tehnikums Rīgā, kur iespējams apgūt Apdares darbu tehniķa profesiju.


Par tehnikumu


Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionālitehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā pārsaukta par Rīgas Amatniecības vidusskolu, bet kopš 2016. gada ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Tikai pagājušajā gadā vien, gan Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pirmajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia” tehnikums apliecināja augsto izglītības kvalitāti iegūstot 9 godalgotās vietas. Pavasarī notikušajā Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā tika gūta pirmā vieta. Savukārt rudenī, Latvijas Dizaineru savienības rīkotā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet Skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta. Šī gada Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia 2018” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izglītības kvalitāti iegūstot 5 godalgotās vietas, trīs no tām „zelta”.