RMMT audzēkņu tikšanās ar jaunajiem modes māksliniekiem

12345

 

 

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Tekstila un apģērbu dizaina nodaļā audzēkņiem un pedagogiem bija iespēja tikties ar bijušo Rīgas Amatniecības vidusskolas (Šobrīd Rīgas Mākslas un mediju tehnikums) audzēkni apģērbu dizaina specialitātē, bet šobrīd mākslinieci - grafiķi Dainu Jurķi un AMFI - Amsterdamas modes institūta 3. kursa studentu, jauno modes mākslinieku Juri Efneri. Tikšanās laikā gan pasniedzēji gan audzēkņi varēja iepazīties jauno mākslinieku radošo darbu, gan gūt priekšstatu par notiekošo Latvijas modes industrijā un izglītību ārzemēs.

 

Daina Jurķe prezentēja savu dizaina zīmolu SUUN. interesanti stāstīja par studijām Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, kur iestājās pec RAV absolvēšanas. Daudz stāstīja par personīgo pieredzi uzņēmējdarbībā, tās uzsākšanu, par radošajām iespējām un kļūdām.

 

Daudzus klātesošos ieinteresēja Jura Efnera stāsts, kurš šobrīd studē AMFI (Amsterdam Fashion Institute) 3. kursā modes dizainu. Lai dalītos pieredzē, viņš bija sagatavojis arī savu darbu mapes un uzskates līdzekļus. Sarunas laikā tika stāstīts par studiju procesu, radošā portfolio filosofiju un izveidi, modes  kastingu, fotosesiju un modes skates organizēšanu. 

 

AMFI (Amsterdamas modes institūts) šobrīd ir viena no vadošajām modes augstskolām Eiropā, kas atrodas Nīderandē. Tajā studijas notiek gan holandiešu, gan angļu valodās. Augstskolas piedāvājums aptver visas modes industrijas jomas un tajā var specializēties gan modes dizaina, gan modes vadības, gan modes zīmolu jomā. Turklāt, AMFI piedāvā ne tikai bakalaura studiju programmas, bet arī divu gadu starptautisko maģistra programmu modes uzņēmējdarbībā.

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas Amatniecības vidusskola. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības visusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Tikai pagājušajā gadā vien, gan Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pirmajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvija” tehnikums apliecināja augsto izgītības kvalitāti iegūstot 9 godalgotās vietas, gan pavasarī notikušais Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā. Savukārt rudenī, Latvijas Dizaineru savienības rīkotā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet Skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta.