Tikšanās ar Andri Vītoliņu

12

 

 

 

7. martā mūsu tehnikumā ciemojās Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors radošajā darbā, asociētais profesors, gleznotājs Andris Vītoliņš, kura izglītības gaitas 90.gados noritēja mūsu tehnikumā, kā Rīgas Amatniecības vidusskolas Vides dizaina nodaļas audzēknim.

Tikšanās laikā Vides dizaina nodaļas audzēkņi iepazinās ar mākslinieka stāstījumu par to, kā radošie impulsi viņa mākslas darbos nāk no bērnības, mūsu skolas un studiju gadiem, kas sakrīt ar interesantu laiku Latvijas vēsturē – padomju laiku norietu un sabrukumu, 80. gadu atmodu un Latvijas Republikas atkal atdzimšanu 90. gados, strauju sekošanu Rietumu valstu paraugam, identitātes meklējumos. Viņa radošā ceļa attīstību sekmējušas mācības RAV (RMMT) un studijas LMA Dizaina, Vizuālās komunikācijas un glezniecības nodaļās. Andra Vītoliņa māksla dzīvo divu laikmetu dzīvi – padomju mehānisko, kas ir pagājusi, un digitāli demokrātisko. Prezentētajos mākslinieka darbos dominē industriālā un urbānā tēma, krāsas ir košas un ekspresīvas, tiek iezīmēti kontrasti starp vakardienu un šodienu.


No 22. februāra līdz 20. maijam vari doties uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāli "Arsenāls", apskatīt Andra Vītoliņa darbu izstādē “Nākotnes valsts”, kas ir veltīta Latvijas simtgadei.