Aizvadīts Rīgas reģiona mājturības un tehnoloģiju, un mājsaimniecības 19. Valsts olimpiādes 2. posms

12345

 

 

Šī gada 1. februārī Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisinājās Rīgas reģiona mājturības un tehnoloģiju, un mājsaimniecības 19. Valsts olimpiādes 2. posms 8. – 9. klašu audzēkņiem. Tehnikums uzņēma 200 konkursantus no vairāk kā 30 skolām.

Tekstila tehnoloģijās “Mēs – Latvijas simtgadei”, bija sapulcējušās 123 meitenes, kuras parādīja savas prasmes, kuras ir ieguvušas skolā. Meitenēm bija uzdots uzdevums izveidot krūzes paliktni ar latvisku etnogrāfiku. Noslēdzot darbu, tika vērtēta kompozīcija, izveidotā skice, paveiktais darbs un izmantotie materiāli un to daudzveidība. Darbi meitenēm bija sanākuši ļoti dažādi, interesanti un ar radošu pieeju panākts rezultāts. Par to arī liecina saņemtie augstie punkti un četras 1. vietas nominācijas.

Toties puiši koka tehnoloģijās bija apmēram 70 dalībnieki no 30 Rīgas reģiona skolām. Viņu darba uzdevums bija izveidot pēc dotajām skicēm zīmuļu kastīti, kur vienu pusi rotātu izgrebts ģerbonis un otru ieklāti krāsu laukumi. Tika vērtēta, gan precizitāte, gan kompozīcija, gan paveiktais darbs kopumā. Novērtējot darbus, apmēram pusei dalībnieku bija saņēmuši aptuveni 50 punktus, 10 labākajiem bija ap 70 punktiem un četriem dalībniekiem, kuriem bija veicies vislabāk bija virs 80 punktiem.

Jaunieši lieliski parādīja savas prasmes, dotības un radošumu, kādam veicās labāk, kādam sliktāk, bet kopumā komisijas atzina rezultātus par labiem. Papildus jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties arī ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu kā turpmāko izglītības vietu.  Šobrīd tehnikumā ir iespējams paralēli vidusskolas programmai apgūt kādu no 15 profesijām, kas saistītas ar mākslu, dizainu, stilu vai medijiem.