Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā ir skatāma Aijas Bāliņas personālizstāde

12345

 

 

 

Kopš 10. janvāra, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 2. stāva galerijā ir skatāma Aijas Bāliņas personālizstāde “Pa ceļam. Desmit gleznas”. Izstādē lielākoties ir skatāmi dažādu dabas skatu motīvi gleznās. Pati autore skaidro, ka ikdienā dodoties uz darbu tehnikumā vai uz darbnīcu, kā arī dzīvošana pie jūras, ietekmē viņas gada laiku maiņas vērojumu, kas arī ir izpaudies apskatei izliktajos darbos.


Autore saka: “Divas galvenās lietas, kas, manuprāt, nepieciešamas radošam darbam ir impulss no ārpuses (dzīves, dabas, literatūras) + iekšējā enerģija. Ja tās abas ir, tad atliek tikai attīstīt savu tehniku un tuvoties iztēlē radītajam tēlam. Svarīgi arī atļaut sev nedaudz novirzīties no ceļa, lai procesā nepalaistu garām radošus atradumus.” Tādēļ viņa ir pievērsusies mainīgo mirkļu fiksācijai uz audekla, kas prasa (vai atļauj) atteikties no gleznošanas tehnikām, kas palēnina tempu.

 

Aija Bāliņa ir gleznotāja un dizainere, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Šobrīd ir arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Vides dizaina nodaļas pasniedzēja. Ap 2000. gadu, sākot piedalīties starptautiskos mākslas plenēros, savu glezniecības stilu strauji mainīja, pārejot no klasiski akadēmiskā uz brīvi emocionālu impresionismu.


Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas Amatniecības vidusskola. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības visusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Šobrīd tajā iespējams apgūt 15 dažādas profesijas, kas saistītas ar mākslu, dizainu, stilu un medijiem, gan pēc 9. klases, gan pēc vidusskolas.