MF21 un MF12 brīvdabas vēstures stundā

12345

 

 

Kā vēl labāk gatavoties vēstures eksāmenam, ja ne meža ielokā pie ugunskura, dzerot zāļu tēju un klausoties par letu vēsturi. Tā savdabīgo vēstures stundu aizvadīja mūsu tehnikuma MF21 un MF12 grupu jaunieši.


Mūsu jaunie fotogrāfi devās uz Raiskumu, kur Zaļajā klasē piedzīvoja aizraujošu vēstures stundu brīvā dabā. Sēžot pie ugunskura, dzerot tēju un klausoties, kā Andris Geidāns aizrautīgi stāsta par letu vēsturi 13. gs., turpinājumā sekoja pārgājiens, lai apsekotu un novērtētu arheoloģiskos pieminekļus – to izcelsmi, veidošanās principus un arheoloģiskās liecības dabā. Protams neiztikt arī bez vēsturiskām aktivitātēm – šķēpu un nažu mešana un loka šaušana, kur jaunieši varēja izmēģināt savus spēkus ar senajiem medību un kaujas rīkiem. Kā arī jaunieši tika iepazīstināti ar letu dārgumiem, par to mitoloģisko nozīmi un, protams, iespēja pielaikot rotas un tērpus.


“Vēsturiski aktīvs” idejas autors un veidotājs ir Andris Geidāns, kurš ir arī grupu vadītājs un gids ar pasaules pieredzi. Patiess iedvesmotājs. Bet kopumā tā ir domubiedru un entuziastu kopa, kuri ir izveidojuši sociālā tūrisma kooperāciju, kas veicina vietējo iedzīvotāju iesaisti tūrisma programmas veidošanā un norisē, sniedzot atbalstu savam novadam.