RMMT uzvaras LDS Dizaina gada balvas konkursā

123

 

 


Kā jau katru gadu, arī šajā rudenī no 6. līdz 8. oktobrim izstāžu hallē BT1 norisinājās Latvijas Dizaineru savienības rīkotā „LDS Gada balva dizainā 2017”. Arī vairāki Rigas Mākslas un mediju tehnikuma absolventi izmēģināja spēkus izvirzot Skolu konkursā savus darbus. Rezultāti un iegūtās vietas kārtējo reizi apliecināja, ka tehnikuma sagatavoto speciālistu līmenis ir ļoti augsts.

 

Lietu dizaina kategorijas Individualizētu izstrādājumu dizaina apakškategorijā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs “Ziemeļu jūra” un tā autore Dana Veidemane ieguva 1. vietu. Tā ir tekstilizstrādājumu kolekcija, kurā ietilpst četri pledi un četri pledu ietinamie audumi, kas austi kanvas tehnikā. Kā pamatmateriāls izmantotas Merīnas un Alpakas vilnas. Katram pledam komplektā pievienots iesaiņojuma audums, kur to iesaiņot ērtākai pārvietošanai. Audumi ir no lina, elegantos tumši zilos un melnos toņos. Lins tika izmantots, lai iesaiņojums būtu izturīgs un ilgi kalpotu, kā arī pasargātu pledus no putekļiem. Šī kvalifikācijas darba vadītāja ir Dace Martinsone.

 

2017. gada Skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vietu ieguva Laura Rusiņa ar dizaina studijas „MAMMALAMPA” grafisko identitāti. Šis kvalifikācijas darbs, kurā izstrādata alternatīva jau esošai grafiskajai identitātei, ietver jaunu logotipu, reklāmas plakātu, stila grāmatu, biroja piederumus (veidlapa, aploksne, vizītkarte, dokumentu mape u.c.), reklāmas bukletu, reklāmas suvenīru piedāvājumu u.c. Kvalifikācijas darba vadītāji ir skolotāji Ilze Ramane un Aldis Ruskulis.

 

Biedrība „Latvijas Dizaineru savienība” ir profesionāla radoša dizaina nozares organizācija, kurā jau kopš 1987. gada apvienojušies dažādu dizaina jomu pārstāvji. Tā aktīvi piedalās Latvijas valsts kultūrpolitikas veidošanā, ar dizainu saistītu likumdošanas aktu, valdības un pašvaldību lēmumu sagatavošanā, pārstāv dizainerus valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijās, aizstāv sabiedrības vajadzību pēc kvalitatīva dizaina un deleģē pārstāvjus ekspertu un žūrijas komisijās, padomēs u.c. institūcijās, kur izlemj dizaina, kultūras un citus sabiedrībai nozīmīgus jautājumus. Savienības uzdevumos ietilpst uzlabot dizaina izglītības kvalitāti Latvijā, piedaloties kā profesionāliem ekspertiem dizaina izglītības standartu noteikšanā un attīstīšanā, izglītības programmu akreditācijā, valsts eksāmenu komisijās u. c

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas Amatniecības vidusskola. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības visusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Tikai šajā kalendārajā gadā vien gan Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pirmajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvija” tehnikums apliecināja augsto izgītības kvalitāti iegūstot 9 godalgotās vietas, gan pavasarī notikušais Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkurss Madonā.