„Blum” furnitūras seminārs Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā

1

 

 

 

 

Izskanot mācību gadam, 13. jūnijā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma pasniedzējiem un 4. kursa topošajiem mēbeļu galdniekiem bija iespēja apmeklēt setrficētas uzņēmuma „Blum” apmācības un iepazīties ar montāžas šabloniem. Seminārā ietilpa gan teorētiskas apmācības, gan paraugdemonstrējumi un praktiskās nodarbības. Četru stundu ilgā semināra laikā uzņēmuma „Blum” oficiālie pārstāvji Latvijā iepazīstināja gan ar jaunāko mēbeļu furnitūras piedāvājumu, gan ar mēbeļu galdniecībā izmantojamajiem šabloniem un instrumentiem. 

 

Uzņēmums Blum šobrīd ir viens no lielākajiem mēbeļu furnitūras ražotājiem pasaulē, kas dibināts 1952.gadā Austrijā. Šobrīd tā grupas uzņēmumu gada apgrozījums sasniedz 1,655 miljardi EUR. Blum ir 28 filiāles un pavisam 10 ražošanas vietas, kurās kopā tiek nodarbināti vairāk nekā 12000 darbinieku, bet produkcija un pakalpojumi tiek sniegti vairāk nekā 120 pasaules valstīs.

 

Rīgas Mākslas mediju tehnikuma kokamatniecības tradīcijas ir aizsākušās līdz ar tā dibināšanu 1989. gadā. Šobrīd tas nodrošina kvalitatīvāko mēbeļu galdniecības un stila mēbeļu modelešānas izglītību Latvijā. Par to liecina gan nacionālā kokamatniecības konkursa „Krēsls” rezultāti daudzu gadu garumā, gan arī nesen notikušā jauno profesionāļu konkursa „Skills Latvija” rezultāti.