Konkursa „KRĒSLS” 25 gadu svinības!

1

 

 

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums  aicina uz konkursa „KRĒSLS” 25 gadu svinībām.

 

Šogad aprit 25 gadi kopš Latvijā tika iedibināts Valsts jauno kokamatnieku profesionālās meistarības konkurss „Krēsls”.  Jau ceturtdaļgasimtu konkursā tiek nominēti labākie jaunie talanti starp visām Latvijas profesionālajām skolām. Tādēļ, šogad atzīmējot nozīmīgo gadskārtu, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums (bijusī Rīgas Amatniecības vidusskola) aicina visus kādreizējos konkursa dalībniekus apmeklēt svinīgo noslēguma pasākumu un 2. jūnijā par godu tam nobaudīt firmu „Makita” un „Profline” sarūpētu „Dižtorti”.

 

Kā norāda tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājs un nemainīgais konkursa organizētājs, Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Arvīds Verza, šo daudzo gadu laikā, konkursā piedalījušies vairāk kā 1000 dalībnieku, kuri šodien ir redzami starp nozares spilgtākajiem pārstāvjiem. Viņš aicina gan tehnikuma bijušos audzēkņus, gan arī visu pārējo kādrez bijušo un arī šobrīd esošo kokapstrādes profesionālo izglītības iestāžu absolventus, kuri pārstāvēja konkursā savas mācību iestādes no Rīgas, Ogres, Liepājas, Rēzeknes, Kuldīgas, Limbažiem, Aizkraukles, Jelgavas, Cēsīm, Balviem, Krāslavas, Daugavpils un Mālpils, pagodināt ar savu klātbūtni ierodoties 2. jūnijā plkst. 19.00 Rīgā, Jūrmalas gatvē 96 (Rīgas Mākslas un mediju tehnikums) un kopīgi nosvinēt konkursa „Krēsls” 25.-u gadu jubileju.

 

Pasākumā klātesošos gaida iespēja satikt gan savus kādreizējos skolas biedrus, bijušos konkurentus un sāncenšus un apskatīties jaunās paaudzes sniegumu. Tiks pasniegti Goda diplomi par latviešu amatniecības tradīciju un profesionālās pieredzes veicināšanu un konkursa ilggadēju atbalstu. Visi klātesošie tiks cienāti ar „Dižtorti”. Pasākumā būs dzīvā mūzika, bet svētku kulminācijā būs iespēja vērot sponsoru sarūpētu salūtu.

 

Interesenti ir aicināti pieteikties zvanot uz tālruņa nr. 29898080 Gintai Rukmanei, jo vietu skaits ir ierobežots.

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas Amatniecības vidusskola. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības visusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Arī šogad Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pirmajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvija” tehnikums apliecināja augsto izgītības kvalitāti iegūstot 9 godalgotās vietas. Īpaši spoži panākumi tika uzrādīti kokapstrādes jomā, kur ar piecu dalībnieku komandu galdniecības kategorijā tika iegūtas visas trīs godalgotās vietas, bet galdnieka-mēbeļnieka kategorijā 1. un 2. vieta.