Justīnes Buliņas fotogrāfiju izstāde [im]pulss

12345

Mūsu tehnikuma telpās apskatāma Justīnes Buliņas fotogrāfiju izstāde [im]pulss. Projekta im[pulss] ir par pilsētas lomu tās iedzīvotāju apziņā, par sajūtām un asociācijām, kā arī par vides lomu ikdienišķu lēmumu pieņemšanas brīžos. Izstādes mākslinieciskais mērķis ir ļaut just pirms domu līdzdalības.

 

Justīnes Buliņas izstāde ir tapusi neierastā, jeb drīzāk piemirstā PINHOLES tehnikā. Fotografējot ar pinholes kameru, liela nozīme ir eksperimentiem un izjūtām, jo atkarībā no ekspozīcijas garuma, gaismas un kustības – veidojās attēls, kuru nevar pilnībā paredzēt līdz pat attīstīšanas brīdim. Tā ir atgriešanās pie fotogrāfijas pirmsākumiem, kad ne tikai gala rezultātiem, bet arī procesam bija savs tehniskais, precīzais un mākslinieciskais pamatojums. Fotogrāfe Justīne Buriņa izmantojot sērkociņa kastīti, filmiņu un vien adatas lieluma gaismas caurlaidīgu caurumu strādāja ar realitātes impulsu fiksāciju, veidojot radošu interpretāciju par savas dzimtās pilsētas Valmieras tēlu. Caurumkastes jeb pinholes tehnika dod iespēju bez optiskas iejaukšanās radīt attēlu, kas ne vienmēr ir skaidri identificējams un lielākajai daļai bilžu sniedz tikai impulsīvu priekšstatu par tā brīža esošo realitāti.

Izstāde [im]pulss ir tapusi sadarbībā ar Vidzemes mākslas telpu, Vidzemes Kultūras un mākslas fondu un mākslas galeriju Laipa, kur tā tika eksportēta aizvadītā gada nogalē.


“Šajā projektā es iemācījos nesarežģīt lietas – ja ir tumšs, tad priecājos par tumsu, ja saule kadrā iznīcina jebkādas detaļas, tad baudi sauli un detaļas atstāj vēlākam. Viss ģeniālais ir vienkāršs”


Justīne Buliņa ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžu ar specializāciju fotogrāfijā, papildinājusi zināšanas Andreja Granta foto studijā, šobrīd turpina studijas Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, apgūstot uzņēmējdarbības vadību ar specializāciju radošo industriju menedžmentā un aktīvi līdzdarbojas dažādu kultūras procesu norisē un viņas dzīves moto ir: “Tagad!”